חשיפה: ברק אברמוב נחקר בפרשת החשבוניות הפיקטיביות

בעלי בני יהודה נחקר תחת אזהרה בימים האחרונים בחשד לקיזוז חשבוניות תחת מעמד של מעוכב ולאחר מכן נשלח למעצר בית בן מספר ימים תחת תנאים מגבילים


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בעלי בני יהודה נחקר תחת אזהרה בימים האחרונים בחשד לקיזוז חשבוניות תחת מעמד של מעוכב ולאחר מכן נשלח למעצר בית בן מספר ימים תחת תנאים מגבילים

חקירת הפרשה נוהלה בידי משטרת ישראל, חקירות מכס מע"מ ת"א ויחידת יהלום ברשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובשיתוף פעולה של המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

הבוקר (שני) הוגשו כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד תשעה מעורבים ועשר חברות בפרשה, אולם נגד אברמוב לא הוגש בשלב זה כתב אישום ובהמשך יבחנו כיצד לנהוג מולו. מי שנמצא כחלק מכתבי האישום הוא שחקן העבר עקיבא מגרלשווילי, שאחיו חיים, משחק בהפועל חיפה.
באחת הפרשיות הכלכליות הגדולות אי פעם, על פי כתבי האישום בראש הארגון עומדים האחים יניב, תום והראל בן דוד, שפעלו בספרד, והמדינה תבקש להסגירם. השלושה יועמדו לדין במסגרת כתב אישום נפרד לאחר שיוסגרו לישראל.

עוד בכתב האישום נכתב כי הנאשמים התאגדו החל בחודש ינואר 2015 במסגרת ארגון פשיעה, שפעל במבנה היררכי ברור. יניב בן דוד שימש כראש הארגון והתווה את מדיניותו הפלילית, כיוון את הפעילים והחברים בו לביצוע עבירות, הורה על חלוקת הרווחים בין חברי הארגון ועוד. יחד עם אחיו, תום והראל, מנהלים בארגון, גייס יניב בן דוד מנהלים ופעילים בארגון, והשלושה שילמו את שכרם וכיוונו את פעולותיהם כדי לקדם את פעילותו הפלילית של הארגון.

באמצעות חברות ההפצה הפעיל הארגון מערך של הפצת חשבוניות מס כוזבות בסך של מאות מיליוני שקלים לעוסקים וחברות שונות, ששימשו כלקוחות הארגון. כדי להפחית את תשלום מס ההכנסה ולקבל במרמה בחזרה מהמדינה את המע"מ ששולם על ידי חברות ההפצה, השתמש הארגון במערך חברות קש שסיפקו חשבוניות מס כוזבות לחברות ההפצה. כך קיבל הארגון את כל מאות מיליוני השקלים ששילם כמע"מ בחזרה לידיו.

בנוסף, השתמש הארגון בצ'יינג'ים לצורך הלבנת הון. היקף החשבוניות הפיקטיביות שהוציא הארגון עמד על יותר מ-850 מיליון שקלים, והיקף עבירות הלבנת ההון שביצעו הנאשמים עומד על כרבע מיליארד שקלים.

חלק מהנאשמים שימשו מנהלים בארגון וחלק שימשו כסוכני הארגון וגייסו

לקוחות באופן עצמאי, בתמורה לחלק מרווחי הארגון, כפי שקבע יניב בן דוד. נאשמים אחרים ביצעו שליחויות עבור הארגון, נרשמו כבעליהן של חברות הקש של הארגון והציגו את עצמם כבעלי החברות כדי לשמש חיץ בין רשויות אכיפת החוק לבין ראשי הארגון והדרג הניהולי שלו. הנאשמת גילה בן דוד, בת זוגו של יניב, ניהלה במסגרת חברותה בארגון את כספי הארגון וחילקה אותם לפעילים, על פי הנחיותיו של יניב. שיתוף פעולה עם המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הביא למעצרם של האחים בן דוד בספרד לצורך הסגרתם לארץ בגין העבירות המתוארות בכתב האישום.

מפרקליטות מיסוי וכלכלה, שהגישה את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נמסר כי "הוקם מערך משומן ומוסדר להפצת חשבוניות מס פיקטיביות בסכומי עתק, שכל מטרתו להונות את קופת המדינה במאות מיליוני שקלים".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה