מאחורי הקלעים: כך החליט טביב להוסיף את טראמפ לשם הקבוצה

שליפה מהמותן? החלטת הבעלים של בית"ר ירושלים התגבשה במשך שבועות ולאחר התייעצויות. צעד שיווקי? במועדון בהחלט היו מעוניינים בהד תקשורתי בינלאומי, ולכן תרגמו את ההודעה הרשמית לאנגלית. בהתאחדות מתנגדים: "מהיום כל קבוצה תוכל להוסיף שם על פי ראות עיניה, וזה לא עובד ככה"

מאחורי הקלעים: כך החליט טביב להוסיף את טראמפ לשם הקבוצה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב, סיפר בימים האחרונים בשיחות האישיות למקורביו מדוע בחר ביוזמה הפרטית ולשנות את שמו של המועדון לבית"ר טראמפ ירושלים - מהלך שעורר תגובות מעורבות מצד אוהדים ועוד צריך לעבור את אישור ההתאחדות לכדורגל, שעשויה להקשות מבחינה משפטית ולמנוע את המחווה הבית"רית.

"אף נשיא אמריקני במשך שבעים שנות קיומה של מדינת ישראל לא הכיר בירושלים כבירתה", אמר טביב למקורביו, "מדובר בנשיא שלא עשה חשבון לאף אחד עבור ישראל. מישהו באמת יכול להגיד לא למחווה כזו עבור דונלד טראמפ?"

טביב רוצה שכבר המשחק הקרוב יעלו שחקני הקבוצה עם חולצות שעליהן הכיתוב "בית"ר טראמפ ירושלים". שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לא רצתה להגיב בטענה כי מדובר בקבוצה פרטית.

מאחורי הקלעים: כך החליט טביב להוסיף את טראמפ לשם הקבוצהבשבועות האחרונים התייעץ טביב עם האנשים הקרובים אליו ביותר לגבי האפשרות של שינוי השם. בין היתר הוא שוחח עם אנשי הקהילה היהודית בארצות הברית, שהתלהבו מאוד מהיוזמה שלו. בעלי בית"ר החליט לעדכן את ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהביע מבחינתו התלהבות מהעניין. כשטביב הציג את המחווה לאלי אוחנה, גם הוא נראה נלהב מהסיפור.

טביב הסביר באותן שיחות שכאזרח אמריקני שבחר בטראמפ בבחירות האחרונות, הוא החליט כאות הערכה והוקרה על הפעילות שלו לטובת ישראל לקרוא למועדון על שמו.
בבית"ר החליטו לשחרר את ההודעה הרשמית לקראת פתיחת השגרירות האמריקנית היום בירושלים. העיתוי נבחר בקפידה. מאחורי הקלעים גם עודכנו דמויות

בעלות קרבה לנשיא האמריקני על הסיפור. הבעלים של הקבוצה לא פנה לשגרירות האמריקנית כדי לבחון את עמדתה בנושא, על אף שבשגרירות קיבלו את המידע ועדיין לא ברור מהי עמדתם בעניין.

ההודעה הרשמית של בית"ר בעניין חולקה לשני חלקים: החלק הראשון נכתב בעברית, החלק השני באנגלית. הייתה לכך כוונה ברורה: הרצון לייצר הד תקשורתי בינלאומי, בעיקר באכסניה שחשובה לטביב מאוד, בארה"ב, כשיועצי תקשורת כבר החלו לפעול בעניין ולשווק את הסיפור. "בארה"ב קבוצות כדורסל ופוטבול החרימו את הנשיא האמריקני", אמרו בבית"ר. "מהצד השני, אנחנו כקבוצה ישראלית שנחשבת למועדון ענק בישראל החלטנו ללא שום תנאי לקרוא לקבוצה בשמו, זו מחווה שאנחנו בטוחים שטראמפ יצייץ בנוגע אליה".
מאחורי הקלעים: כך החליט טביב להוסיף את טראמפ לשם הקבוצהעל פי גורמים מסחריים, בית"ר צריכה לקבל את אישור החברה שמייצגת את הסימן המסחרי הרשום בישראל זה עשור של דונלד טראמפ (חברת DTTM Operations), ובטח שלעמוד מול התקנון של ההתאחדות לכדורגל, שקובע בצורה ברורה: קבוצה תהה רשאית להוסיף לשמה תוספת אחת או יותר מהחלופות שלהלן - 1. לזכרו של אדם שנפטר ובכפוף לקבלת הסכמת בני משפחתו הקרובה. 2. שם מסחרי בכפוף למגבלות כל דין. 3. שם עירוני בכפוף לקבלת הסכמת הרשות המקומית.

בהתאחדות לא עודכנו כלל במהלך ולמעשה שמעו עליו רק דרך התקשורת. נראה שהמהלך בכל מקרה לא ייצא לפועל העונה, אלא החל מהעונה הבאה בלבד. "שינוי שמה של הקבוצה, צבעיה המסורתיים וסמליה, או אחד מאלה, מותנה באישור הנהלת ההתאחדות", מצוין בתקנון הרשמי של ההתאחדות. "ההנהלה לא תאשר שינוי לשמות, צבעים וסמלים העלולים לפגוע בציבור או בתדמיתה של הקבוצה כקבוצה ישראלית. לעניין שינוי השם, ככל שמדובר בתאגיד, השינוי יתקבל רק לאחר קבלת אישור רשם העמותות או רשם החברות, לפי העניין. קבוצה שביצעה שינוי ללא אישור ההנהלה, או בניגוד להחלטתה, לא תוכל להירשם לעונת המשחקים הבאה ומבלי לגרוע מכל הליך משמעתי שיינקט נגדה בגין כך".
מאחורי הקלעים: כך החליט טביב להוסיף את טראמפ לשם הקבוצה
הסעיף הרלוונטי בתקנון ההתאחדות

גורמים בהתאחדות לכדורגל הבהירו: "מדובר במשהו שיכול לגרום לפריצה, מהיום כל קבוצה תוכל להוסיף שם על פי ראות עיניה, וזה לא עובד ככה". אלא שטביב מצידו משוכנע כי יצליח לקבל את האישור המיוחד. גורמים במועדון ינסו לנצל את הגעת בתו של טראמפ, איוונקה, לפתיחת השגרירות יחד עם הפמליה על מנת לעדכן אותם בעניין. בכל מקרה, במועדון משוכנעים שיצליחו לקבל את האישור בסופו של דבר ובית"ר תיקרא כך החל מהעונה הבאה, אולם במקרה שלא הם מתכוונים להשריש את "טראמפ" בכל מקרה.

התגובות למהלך של טביב היו מעורבות. לצד מחמאות של גורמים רבים, כולל חלק מהאוהדים, ישנה גם התנגדות עזה של אוהדים אחרים למהלך, שהובעה בין היתר בעמוד הפייסבוק של המועדון. "אף אחד לא יוכל לשנות את שם המותג של בית"ר ירושלים", הבהירו אותם אוהדים.

ברשתות החברתיות היוזמה של טביב הובילה לממים רבים וציוצים לא מעטים. בין היתר צייץ אחמד טיבי: "זה יהפוך את הניצחון של סכנין למתוק יותר בעונה הבאה". בית"ר נורדיה שינתה כהלצה את שמה ברשת החברתית ל"בית"ר נטע נורדיה ירושלים", כביכול כמחווה לזוכת האירוויזיון נטע ברזילי, וצייצה: "גם אנחנו רוצים".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה