בלי ווקאמה, בלי אירופה: הצרות של באר שבע

האלופה, שחלמה לשבור את מחסום ליגת האלופות, נשארה גם בלי הליגה האירופית: אלונה ברקת תתחיל את העונה עם בור תקציבי של יותר מ-20 מיליון שקלים ובלי אחד הכוכבים שלה. בקרוב היא תנסה לקדם את עסקת העברתו של נייג'ל האסלביינק מקריית שמונה, שדרשה עבורו שלושה מיליון אירו

בלי ווקאמה, בלי אירופה: הצרות של באר שבע

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ההפסד 3:1 לאפואל ניקוסיה בקפריסין (שהשלים 5:3 בסיכום שני המשחקים בין שתי הקבוצות) הכניס את הפועל באר שבע לתקופה חדשה, שונה ממה שהכירה בשנתיים האחרונות. הקמפיין האירופי שהתחיל בשאיפה הגדולה להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות, הסתיים אתמול (חמישי) בהדחה מאכזבת מאוד מהליגה האירופית כבר בסיבוב השלישי במוקדמות.

מעבר לאכזבה המקצועית העמוקה, מדובר קודם כל במכה כלכלית משמעותית. ההצלחה של באר שבע בזירה הזאת בשתי העונות האחרונות הכניסה למועדון כ-35 מיליון שקלים אשתקד וכ-45 מיליון שקלים לפני שנתיים.העונה באר שבע תכניס הרבה פחות כסף לקופה: הסכום מזכויות השידור והכרטיסים למשחקי הבית מסתכם בפחות מעשרה מיליון שקלים, כך שהקבוצה תתחיל את העונה הקרובה עם בור תקציבי של יותר מ-20 מיליון שקלים. הבעלים אלונה ברקת תצטרך להשלים את הפער מהכיס שלה, וכל זה מבלי להכניס למשוואה הפסדים לא צפויים נוספים כמו פיצויים לשחקנים זרים שעזבו ויעזבו.

בלי ווקאמה, בלי אירופה: הצרות של באר שבעעסקת המכירה של טוני ווקאמה לטרבזונספור הטורקית שווה לבאר שבע סכום של מיליון אירו, אבל לא יהיה פשוט להתרגל לחסרונו. ברקת אמורה להיפגש בקרוב עם בעלי קריית שמונה איזי שרצקי כדי להתחיל משא ומתן רציני על רכישת נייג'ל האסלביינק, בניסיון לקדם עסקה בסכום ריאלי יותר מזה שדורש שרצקי - שלושה מיליון אירו.ברקת עשויה להציע לשרצקי להעביר לקריית שמונה מספר שחקנים שלא נמצאים בתוכניות המקצועיות של בכר, כמו מוחמד גדיר, וובה בראון, מיחאי קורהוט ויאניס אנסטיס. לא מן הנמנע שגם ניב זריהן, גיא מלמד ודור אלו יהיו מבוקשים בקריית שמונה ואחד מהם יעבור לצפון.

בסיום המשחק אתמול, רגע לפני שווקאמה הונף על ידי חבריו (לאחר מכן הוא גם הצדיע בפעם האחרונה לאוהדים שהגיעו לקפריסין, וגרמו להפסקת המשחק בפתיחה כשזרקו אבוקה לדשא), בכר כינס את השחקנים ואמר להם: "שיחקתם טוב. אנחנו נתרומם". בן ביטון ולואי טהא קיבלו מחמאות על כך שנפצעו וסירבו להתחלף. טהא ספג מכה יבשה, בעוד שמצבו של ביטון מדאיג יותר לאחר שככל הנראה סובב את ברכו. הוא ייבדק בימים הקרובים.

בזמן שביטון קיבל טיפול עמד להיכנס במקומו ז'וליאן סטו הצרפתי, שבסופו של דבר קיבל הוראה לחזור להתחמם. הכוונה הייתה להכניס את שיר צדק ולהסיט את מתן אוחיון לעמדת המגן. בסופו של דבר ביטון לא הוחלף, אבל המקרה הזה מעיד על מצבו הבעייתי של סטו - שלא זוכה לעדיפות גם כמגן ימני, התפקיד שבו שיחק רוב הקריירה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה