גארי ליניקר ביקר את צה"ל ועורר סערה בטוויטר

שחקן העבר שיתף וידאו של ארגון "בצלם" בו חיילים עוצרים מספר נערים פלסטינים וצייץ: "מחליא". התגובה של הגולשים לא איחרה לבוא, כשחלק תמכו בו וחלק ביקרו אותו. דובר צה"ל לכוחות הזרים פיטר לרנר: "החמצת לחלוטין את הנקודה"

גארי ליניקר ביקר את צה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

כדורגלן העבר ופרשן ההווה של רשת "BBC", גארי ליניקר, הסתבך בימים האחרונים לאחר ששיתף בטוויטר וידאו של ארגון "בצלם", בו נראים חיילי צה"ל עוצרים מספר נערים פלסטינים, ורשם: "מחליא".הציוץ הזה כמובן עורר סערה גדולה והפך לוויראלי במיוחד, כאשר אנשים מכל הקשת הפוליטית החלו מצד אחד לבקר את ליניקר ומהצד שני לתמוך בו.פיטר לרנר, דובר צה"ל לכוחות הזרים, היה אחד המגיבים והוא ביקר בחריפות את שחקן העבר. "אני מצטער גארי, אתה לגמרי החמצת את הנקודה", צייץ לרנר. "כשילדים זורקים אבנים הם איום על הציבור. צריך לעצור אותם. כן, הווידאו לא נעים לצפייה, אבל מציג רק חלק קטן ממה שקרה. אתה צריך להיות חכם יותר מזה".

ליניקר עצמו השיב: "צריך לשים אותם בתוך כלוב קטן? אתה צריך להיות חכם יותר מזה".במאי הקולנוע קן לואץ', המזוהה מאוד עם השמאל, יצא להגנתו של ליניקר:"יפה אמרת. כל אדם אחראי צריך לשתף את הווידאו שלך".

ההמשך היה עוד מאותו הדבר. מייקל דיקסון, אחד מראשי הארגון "stand with us", השיב לליניקר: "ניצלת את המעמד שלך כדי להשמיץ את חיילי צה"ל שנלחמים באופן שוטף נגד הטרור. אין לך שום ידע על טרור רדיקלי או איך הם משתמשים בילדים ובני נוער".בהמשך נכנס ליניקר למאבק ציוצים עם מספר אנשים, כשהמשיך לטעון כי הוא לא באף צד בסכסוך הישראלי-פלסטיני, אלא פשוט לא מקבל את היחס לילדים שנראה בסרטון, שלדעתו מונע אפילו "זכויות אדם בסיסיות".

הכי נצפות

אין תוצאה