בפעם ה-11: נדאל אלוף הרולאן גארוס

הפנומן הספרדי טייל לעוד תואר בטורניר שבו הוא שולט כבר שנים ארוכות. ניצח בשלוש מערכות קלילות את דומיניק תים האוסטרי, ונותר במקום הראשון בדירוג העולמי

בפעם ה-11: נדאל אלוף הרולאן גארוס

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
דומיניק תים חשב שהוא יודע איך לנצח את רפאל נדאל במשחק גמר על חימר. "יש לי תוכנית" הוא הכריז בביטחון אחרי חצי הגמר, נתמך כנראה בשני מפגשים עדכניים בין השניים, השנה ובשנה שעברה, שבשניהם ניצח האוסטרי בשתי מערכות.
אלא ששני המפגשים האלה היו במדריד וברומא, ולא בפריז. הרי לנצח את נדאל בגמר על חימר זה דבר אחד, ולנצח אותו בגמר על החימר של הרולאן גארוס זה דבר אחר. את הראשון עשו בודדים, את השני אף אחד עדיין לא הצליח. המדורג שביעי חשב שיש ביכולתו להיות הראשון, אך בסופו של משחק איכותי הוא נכנע 6:4, 6:3, 6:2 למלך הבלתי מעורער של פריז.

בגמר ה-11 שלו זכה נדאל בתואר ה-11, הישווה את שיא הזכיות בטורניר בודד שבו החזיקה מרגרט קורט באוסטרליה. סך הכל העלה את מאזנו ל-17 תארי גראנד סלאם, 56 תארים על חימר ו-79 בסך הכל. בעקבות התואר הרביעי שלו השנה הוא גם ישמור על המקום הראשון בדירוג העולמי. "לזכות בטורניר הזה היה החלום שלי", אמר בסיום; "אני באמת שלא ידוע איך להסביר את ההרגשה שלי אחרי הזכייה ה-11".
בתחילתו של הגמר, נחשפה התוכנית של תים. כהרגלו, האוסטרי שיחק כאילו זה משחקו האחרון, היכה כדורים בעוצמה אדירה וניסה לא להיגרר למשחק ההגנתי של נדאל. המדורג שביעי נשבר במשחק ההגשות הראשון שלו ושבר בחזרה מיד, אך חוסר ריכוז בשיוויון 4:4 הוביל לשבירה נוספת לאחריה נאלץ לחשב את קיצו לאחור.

נדאל, מומחה בזיהוי סדקים בביטחון של יריביו, השתלט על המשחק ושייט לניצחון. 42 טעויות לא מחויבות של תים בהחלט תרמו לכך. במערכה השלישית הספרדי סבל מפציעה קלה בכף היד ופספס ארבע נקודות משחק, אבל אלה רק עיכבו את מה שהיה ברור לכולם. אחרי 2:42 שעות של טניס מצוין, הניף הספרדי ידיו לשמיים ואסף משם עוד תואר לארון. "רק כאן אני מרגיש שלא משנה מה קורה לי, אני מסוגל להתגבר על זה" סיכם עוד יום ביצירת ההיסטוריה של רפאל נדאל.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה