סביליה אישרה: המאמן אדוארדו בריסו חולה בסרטן הערמונית

"מה שבאמת חשוב זה שבריסו יהיה חזק", אמר נשיא המועדון הספרדי חוסה קסטרו, "נהנה ממנו עוד הרבה זמן" . הארגנטינאי בן ה-48 יקווה שכמו במשחק הוא יצליח "להפוך את הפסימיות לאופטימיות"

סביליה אישרה: המאמן אדוארדו בריסו חולה בסרטן הערמונית

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כשהשופט שרק לסיום ואצטדיון סאנצ'ס פיחואן עמד על רגליו באופוריה מתוצאה היסטורית מול קבוצה היסטורית כמו ליברפול (3:3), כל שחקני סביליה התחבקו עם המאמן אדוארדו בריסו. כולם, בלי יוצא מן הכלל, כולל המחליפים שלא שיחקו וכל צוות האימון. זה היה רגע מאוד מרגש עם משמעות גדולה מעבר לשמחה הענקית על השגת התיקו בדקה ה־93, כשבדקה ה־30 האנגלים הובילו 0:3.
זה היה חיבוק של שמחה מלווה בעצב, אך בעיקר של עידוד. כל מי שחיבק את בריסו באותו רגע ידע את מה שהודלף לאחר המשחק והותיר בתדהמה את בירת אנדלוסיה ויתר ספרד - המאמן הארגנטינאי חולה בסרטן הערמונית.
היום סביליה אישרה רשמית את מצבו הרפואי. "מה שבאמת חשוב זה שבריסו יהיה חזק, נראה איזה טיפול הוא ימשיך לקבל כי זה תלוי רק בו. המועדון יהיה איתו כל הזמן ואנו בטוחים שזה דבר שיש לו פתרון", אמר הנשיא חוסה קסטרו, שהוסיף במסר מרגיע: "נהנה ממנו עוד הרבה זמן. איני מדמיין שום תסריט שבו הוא אינו המאמן שלנו".

קסטרו הודה ש"זה היה הלם גדול כשהוא סיפר לי, המילה 'סרטן' היא קשה מאוד". הרופאים אמרו לו שיצטרך כימותרפיה וכנראה ניתוח, מה שיעמיד באופן זמני את עוזרו ארנסטו מרקוצ'י על הקווים.
החיבוק של בריסו הוסיף לדרמה הקיצונית שחוו אלפי אוהדי סביליה - הזעם מההשפלה על ידי שחקניו של יורגן קלופ התחלף בשמחה ענקית עם הגול של פיסארו בתוספת הזמן, שהחזיר את הכבוד ואת הסיכויים להעפיל לשמינית גמר הצ'מפיונס.
ראמוס: "כולנו איתך"

מועדונים רבים בעולם, כולל ליברפול, הביעו את תמיכתם במאמן בן ה־48. הנשיא של בארסה התקשר לקסטרו כדי להציע כל עזרה בהתחשב בניסיון עם המחלה של טיטו וילאנובה ואריק אבידל. אך מי שתיאר בצורה יותר מדויקת את האמת מעבר לכדורגל היה סרחיו ראמוס, שצייץ: "החיים מפילים עליך מכות קשות שמזכירות לנו מה באמת חשוב. כולנו איתך בריסו".
אחרי המשחק המאמן לא חשף דבר: "אני נרגש בגלל שחקניי, שהראו גאווה והצליחו לרגש את האנשים". בריסו גם אישר את מה שדיווחו על שיחת העידוד בחדר ההלבשה לפני המחצית השנייה: "התביישנו ותיקנו, הראינו את הנשמה של הקבוצה בצורה חייתית".
הטעויות של ליברפול גרמו לסאנצ'ס פיחואן להאמין. "עשינו טעויות אופייניות בכדורגל, במחצית השנייה ניסינו לשלוט בכדור אך היינו קצת פסיביים והאווירה באצטדיון שינתה את המשחק", אמר קלופ שמעולם לא הצליח לנצח את סביליה.
לקראת הקרב על חייו בריסו חייב להיזכר במילותיו לאחר המפגש נגד ליברפול: "הצלחנו להפוך את הפסימיות לאופטימיות". או בהמנון המפורסם של סביליה: "לא לוותר לעולם".

הכי נצפות

אין תוצאה