צרפת חוגגת: "זה חלום החלומות"

עשרות אלפים חגגו את ההעפלה לגמר גביע העולם בשאנז אליזה.גריזמן: "מדהים לראות את האושר הזה ברחובות". אבמפה: "רוצה לזכות במונדיאל; כדור הזהב? לא בעיה שלי"

צרפת חוגגת:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
שני עשורים אחרי שהניפה את הגביע המוזהב בטורניר שנערך על אדמתה, ותריסר שנים אחרי ההפסד הצורם לאיטליה בגמר בגרמניה, נבחרת צרפת חוזרת למעמד הגמר. הטריקולור גברו אתמול 0:1 על בלגיה בסנט פטרבורג כאשר שער נגיחה בדקה ה-51 של בלם ברצלונה, סמואל אומטיטי, היה זה שהכריע בין הנבחרות. בסיום המשחק הרחובות בצרפת, ובייחוד בפריז בשאנז אליזה, התמלאו בהמון המקומי שיצא לחגוג את המאורע המרגש.

אנוטאן גריזמן סיפר: "מדהים לראות את האושר שהסבנו לעם הצרפתי ואת התמונות המרגשות משער הניצחון. נקווה שביום ראשון בלילה זה יהיה משהו אפילו גדול עוד יותר".
הערב דידייה דשאן ושחקניו יוכלו להתרווח ולראות בנחת את חצי הגמר השני, שיזמן להם את היריבה בגמר – קרואטיה או אנגליה – שייערך ביום ראשון בשעה 18:00 באיצטדיון לוז'ניקי שבמוסקבה.

צרפת חוגגת:
"זה פשוט יוצא מן הכלל. זה חלום החלומות, החלום של העתיד, הכל", ניסה להסביר קיליאן אמבפה את התחושות לקראת גמר מונדיאל ראשון בקריירה שלו; "אין לי מילים, בחלומות הכי פרועים שלי – ואני מרבה לחלום – לא דמיינתי את זה".עוד הוסיף על הטורניר הנהדר שלו: "לא לעגל פינות, לעבוד קשה ולהילחם למען הקבוצה זה חלק מהאיכויות שאני מביא למשחק. אם אני יכול לעזור בריצה או בלצעוק אפילו לחבריי אני אעשה זאת. אני רוצה לזכות בגביע העולם, כדור הזהב זה לא הבעיה שלי".
בסיום המשחק הגיע לחגוג בחדר ההלבשה הצרפתי, גם הנשיא עמנואל מקרון, דבר שעורר התרגשות גדולה בקרב השחקנים: "הנשיא הגיע לדבר איתנו ולברך אותנו והבטיח כמובן שיחזור לראות אותנו עם גביע העולם".

צרפת חוגגת:
אוליבייה ז'ירו, שעדיין לא כבש בטורניר אך יש לו חלק משמעותי בהצלחה הצרפתית אמר: "הגשמתי חלום ילדות. אנחנו כל כך גאים שאנחנו יכולים לחגוג את הרגע הזה עם המשפחות שלנו, עם החברים ועם כל הצרפתים. הזכייה של הנבחרת מ-1998 סיפקה רגעים בלתי נשכחים. אני זוכר את הנגיחה של זיזו וראיתי את זה בשער הניצחון. אני מקווה שיהיה לנו רגע כזה".
כובש השער שנתן לצרפת את המקום בגמר, סמואל אומטיטי הוסיף: "אני מלא גאווה. אני אמנם כבשתי, אבל כולם שיחקו מצוין. אנחנו עובדים קשה בדיוק כמו הנבחרת של 98 ועמדנו במשימה החשובה שלנו – להגיע לגמר".

צרפת חוגגת:

צרפת חוגגת:

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה