ניצחון מרשים של זידאן

בספרד סיפרו שאם ריאל מדריד תובס בקלאסיקו מאמנה לא ימשיך בתפקידו בעונה הבאה, אבל זיזו לא רק ניצח אלא עשה את זה בדרך שמראה לעולם איך אמורים לנסות להתמודד מול ברצלונה. בסיס השינוי של ריאל היה ההגנה הקבוצתית בראשות קאסמירו, שבקלאסיקו הקודם נשאר על הספסל של בניטס והפעם היה המצטיין במגרש. אורי קופר מסכם

היה לא רע, אבל זה לא מספיק. ליונל מסי

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
היממה שקדמה לקלאסיקו הייתה מלאה בדיווחים הנוגעים לעתידו של זינדין זידאן בריאל מדריד. אם ריאל שוב תובס, נכתב ונאמר במקומות שונים בתקשורת הספרדית, זידאן לא יאמן את הקבוצה בעונה הבאה. אם לא יפסיד, ימשיך בתפקיד בעוד הפסד מינימלי יעביר את ההכרעה לזמן מאוחר יותר. בריאל מדריד של פלורנטינו פרס הכל הגיוני ועדיין מוזר שדבר כזה נקבע על משחק אחד. לעומת זאת, המשחק הזה באמת הראה שזיזו יודע מה הוא עושה. ריאל מדריד שלו, באופן מפתיע, הראתה לעולם איך אפשר להתמודד עם ברצלונה.
יש דברים שהקלאסיקו, גדול ככל שיהיה, לא יכול לשנות. האליפות, למשל, לא תושפע מהניצחון של ריאל מדריד. ברצלונה, ודבר לא ישנה זאת, תזכה בתואר, בעוד ריאל, למרות שצימקה את הפער ל-7 נקודות, לא תתקרב הרבה יותר מזה. מהצד האחר, יש דברים שהניצחון, המפתיע יש לומר, של ריאל, כן אומר משהו לגביהם. הניצחון הזה אומר, למשל, שגם אם ברצלונה היא אחת הקבוצות האיכותיות שראינו ריאל מדריד יכולה להתמודד איתה, אם רק תשחק נכון.
למרות שזה לא היה נראה ככה בדקות הראשונות ריאל שיחקה הכי נכון שיש והביצוע, בעיקר של שחקני הקישור, היה מושלם. אחרי הקלאסיקו הקודם, זה שריאל מדריד הובסה בו 4:0, הביקורת על הצד המפסיד הייתה ברורה: לריאל מדריד לא היה קישור, בכלל, ורביעיית ההגנה לבדה לא הייתה מסוגלת להתמודד עם מסי, סוארס וניימאר. ארבעה וחצי חודשים חלפו וזידאן הפך את הכל. חוץ מקרים בנזמה, לכל שחקן אחר בריאל הייתה משימה הגנתית. ריאל צופפה, לא נתנה למסי, סוארס וניימאר שטחים להיכנס אליהם. שיחקה כמו קבוצה קטנה יותר, אבל עשתה זאת באופן מעורר השראה.

שני שחקנים, דווקא כאלה שלא קופצים למחשבה בצפייה ראשונה, ראויים לציון. הראשון הוא קאסמירו, סמל המהפך. בקלאסיקו הקודם רפא בניטס הוריד את קאסמירו לספסל וקיבל בראש. במשחק הזה, כשריאל ניצחה, הברזילאי היה השחקן המצטיין. קאסמירו, מעמדת הקשר האחורי, זז כל הזמן לעזור לשחקן אחר בהגנה, כשהעבודה המרכזית שלו הייתה יחד עם קרבחאל על ניימאר. קאסמירו סיים את המשחק עם שמונה תיקולים, שווה למספר שרשמו דני אלבס, ג'ורדי אלבה, חאבייר מסצ'ראנו, סרחיו בוסקטס, אנדרס אינייסטה ואיוון ראקיטיץ' יחד. אני חוזר – יחד.
השחקן השני שעשה עבודה גדולה הוא גארת' בייל. הוולשי שיחק יותר מאחור מבימים רגילים והרבה פעמים עשה פעולות הגנתיות ממש בתוך הרחבה שלו, ולא היכן שהוא רגיל, ברחבת היריב. בייל גם בישל את שער הניצחון ושער חוקי לגמרי שלו נפסל רק כי הוא יותר גבוה מאלבה.

בסיס הניצחון של ריאל היה העבודה ההגנתית הקבוצתית ותוצאת העבודה הזו נראתה בבירור. ניימאר בעט לשער רק פעם אחת, לא למסגרת. גם לואיס סוארס לא מצא את המסגרת אפילו לא פעם אחת והמהלך הטוב ביותר שלו היה כשחסם ללא כדור את פפה בשער של ג'ראר פיקה. מסי היה לא רע בכלל, אבל לא רע זה לא מספיק יחסית למסי כמובן. את כל זה ריאל השיגה לא בזכות משחק מצוין של שחקני ההגנה כאינדיבידואלים (צריך לציין שקרבחאל היה טוב מאוד) אלא עם עבודת הגנה קבוצתית. מוזר שזה מה שמנצח משחקים עבור קבוצת התקפה ואגו כמו ריאל.

גם אחרי התוצאה הזאת אין ספק שבארסה קבוצה הרבה יותר טובה. ריאל, ואי אפשר להתווכח על כך, לא בעונה טובה. אבל בערב הזה זידאן הוציא את המקסימום. ריאל עבדה קשה ונכון, וכשיש לך קבוצה פחות טובה, כמו במקרה הנוכחי, זו הדרך להפתיע. למזלה של ריאל שני שחקני ההתקפה הבולטים שלה, שלא היו טובים כל המשחק, כן כבשו ברגע הכי חשוב.
רונאלדו עשה את זה הרבה בזכות דני אלבס, שפישל בשמירה עליו, בנזמה בזכות עצמו. הצרפתי בעונה מצוינת וזה השער השמיני שלו מול בארסה בקריירה, כשרק מול גרנדה הבקיע יותר. מרשים.

ריאל לא תזכה באליפות, אבל שני השערים האלה משנים הרבה את האופן שבו נתפסת העונה שלה. ויותר מכל, הם ישפיעו על המאמן שלה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה