עונש המאסר של האצן אוסקר פיסטוריוס הוגדל ליותר מ-13 שנים

האצן האולימפי אוסקר פיסטוריוס יבלה בכלא 13 שנים וחמישה חודשים נוספים - כך קבע בית המשפט בדרום אפריקה. בכך יותר מהוכפל עונשו של הספורטאי, שהורשע בהריגת זוגתו בשנת 2013 ונשלח במקור לשש שנות מאסר בלבד

עונש המאסר של האצן אוסקר פיסטוריוס הוגדל ליותר מ-13 שנים

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בית המשפט בדרום אפריקה הגדיל היום (שישי) את עונש המאסר שנגזר על האצן אוסקר פיסטוריוס ל-13 שנים וחמישה חודשים, זאת לאחר שבמקור עונשו עמד על שש שנות מאסר. בית המשפט קבע כי עונשו החדש יעמוד על 15 שנות מאסר, בניכוי הזמן שכבר ישב בכלא - שנה ושבעה חודשים.

פיסטוריוס הורשע ביולי 2016 בהריגת זוגתו, ריבה סטינקאמפ, ביום האהבה ב-2013. פיסטוריוס הודה במעשה, וטען כי ירה בה היות וחשב כי מדובר בפורץ. התובעים בתיק טענו כבר אז כי מדובר בעונש קל מדי לעומת העונש המירבי הקבוע בחוק - 15 שנות מאסר, העונש המתוקן - אולם השופטת קבעה כי ישנן נסיבות מקלות רבות. "אין מטרת גזר הדין לרצות את דעת הקהל, אלא להעניש על פשע בהתחשב בנסיבות המקרה", הוסיפה.

עונש המאסר של האצן אוסקר פיסטוריוס הוגדל ליותר מ-13 שניםפיסטוריוס, שהפך לנכה הראשון שמתחרה באולימפיאדה במקצה ריצה לאנשים ללא מוגבלויות ואף זכה לכינויים "בלייד ראנר" ו-"האיש המהיר ביותר ללא רגליים", נעצר בפברואר 2013 על ידי משטרת דרום אפריקה, לאחר שירה בחברתו בראשה ובזרועה. בספטמבר 2014 הורשע תחילה בגרימת מוות ברשלנות בשל חוסר ראיות מספיקות לעבירה חמורה יותר.

משפטו של פיסטוריוס נמשך 41 יום, שהיו מלאים בדמעות ובעדויות קשות בעד ונגד האצן. במהלך הדיונים בבית המשפט, שהועברו בשידור ישיר לכל בית בדרום אפריקה, פרץ פיסטוריוס לא פעם בבכי כשתיאר את שאירע באותו יום. בשל מצבו הנפשי של האצן, אסר בית המשפט לצלם את עדויותיו. לטענת התביעה, מדובר בהצגה גדולה אך לדברי סנגוריו של פיסטוריוס לא ניתן לזייף פוסט-טראומה בצורה חריפה שכזו. "אני לוקח את האשמה על שלקחתי את חייה", סיפר על דוכן בית המשפט.

עונש המאסר של האצן אוסקר פיסטוריוס הוגדל ליותר מ-13 שנים

הכי נצפות

אין תוצאה