מחזה הזוועה שנגלה לעיני השוטרים בלאס וגאס

תמונות חדשות מהחדר שבו בוצע הטבח בעיר ההימורים חושפות את הזירה האלימה שנגלתה לעיני השוטרים שהגיעו לעצור את סטיבן פאדוק, שרצח 59 אנשים בדם קר. במקביל פורסם תיעוד האירוע ממצלמת שוטר. במקום נמצא מכתב שתוכנו נבדק. זוגתו של פאדוק הגיעה לארה"ב מהפיליפינים ונלקחה לחקירה

מחזה הזוועה שנגלה לעיני השוטרים בלאס וגאס

כלי התקשורת בעולם מפרסמים תמונות שהודלפו הלילה (רביעי) מהחדר בקומה ה-32 בבית המלון "מנדליי ביי" בלאס וגאס שממנו סטיבן פאדוק ביצע את הטבח הקטלני ורצח 59 אנשים.

פאדוק, שהציב מצלמות אבטחה מחוץ לחדרו על מנת לזכות בהתרעה לפני הגעת השוטרים, התאבד זמן קצר לפני כניסת כוחות הביטחון אך הספיק לירות ברגלו של שוטר ופצע אותו. התמונות ממחישות את כמות הנשק העצומה שפאדוק אחסן בחדרו.באחת התמונות ניתן לראות את חלק הגוף התחתון של פאדוק ואת לבושו - חולצת טי שירט חומה ומכנסיים שחורים. תמונה נוספת מראה כיצד פאדוק חיבר שני כיסאות ויצר עריסה מאולתרת בה אחסן את כלי הנשק הרבים. אנשי הימ"מ שהגיעו לזירה מצאו דף שתוכנו נבדק. עדיין לא ידוע האם פאדוק הוא שהשאיר אותו שם כדי לספר מדוע ביצע את הרצח.

מחזה הזוועה שנגלה לעיני השוטרים בלאס וגאסבתוך כך, הלילה פורסם תיעוד ממצלמת גוף של השוטרים. בסרטון נשמעות היריות המגיעות מהחדר שבקומה ה-32, ואת השוטרים צועקים לקהל במופע הקאנטרי להסתתר ולמצוא מחסה.הרשות לאכיפת נושאי האלכוהול, הטבק, הנשק וחומרי הנפץ בארה"ב מסרה כי נמצאו 47 כלי נשק בחדר המלון של הרוצח ובבתיו השונים. כמו כן, נמסר כי ב-12 מהנשקים ששימשו את פאדוק במהלך הירי הותקנו מכשירים שהפכו אותם מנשק חצי אוטומטי לאוטומטי המשפרים את מהירות הירי. בנבדה מותר להיכנס להיכנס עם נשק חצי אוטומטי לבית מלון כך שפאדוק לא הפר בעצם שום תקנה. שריף לאס וגאס, ג'וזף למברדו, אמר כי אינו שולל את האפשרות שהרוצח הושפע על ידי ארגוני טרור ועבר הקצנה.

מחזה הזוועה שנגלה לעיני השוטרים בלאס וגאסמרי לו דנלי, זוגתו של פאדוק הגיעה הבוקר לארה"ב מהפיליפינים ונלקחה לחקירה. רשת NBC דיווחה כי בשבוע האחרון העביר פאדוק 100 אלף דולר לחשבון בנק בפיליפינים.בתוך כך, על רקע ביקורו הצפוי של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בלאס וגאס היום, רבים בארה"ב קוראים להפעיל הגבלות כנגד כלי נשק. טראמפ אמר כי "זו לא העת לדון בנושא של חוקי כלי הנשק בארה"ב", וכי בעתיד ידון בזה. סטיב באנון, שכיהן בממשל טראמפ כאסטרטג הראשי וכעת יו"ר אתר הימין "ברייטבארט", הודיע כי הוא תומך בזכות לשאת ונשק ואמר כי אם טראמפ יזוז שמאלה ויפעל לשינוי החוק בנושא "זה יהיה הסוף של הכל".