טראמפ חתם על צו לבניית חומה בגבול מקסיקו ונגד מהגרים

במסגרת הצו הורה טראמפ על קיצוץ תקציבים מערים שלא מגרשות מהגרים חסרי אשרות. הוא צפוי לחתום על צו נוסף המגביל כניסת מהגרים ממדינות מוסלמיות . יו"ר בית הנבחרים: ארה"ב תממן את בניית החומה . נשיא מקסיקו: מתנגד להחלטה, לא נממן את החומה


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם אמש (רביעי) על שני צווים, המורים על בניית חומה בגבול מקסיקו ועל צעדים נגד מהגרים - בהם קיצוץ תקציבים מערים הנותנות מקלט למהגרים חסרי אשרות. על פי הדיווחים, בהמשך הוא צפוי לחתום על צו נוסף המגביל כניסת מהגרים ממדינות מוסלמיות.

לדברי בכיר בממשלה במקסיקו, הנשיא אנריקה פנה נייטו שוקל לבטל את ביקורו המתכונן בוושינגטון בשבוע הבא בעקבות החלטתו של טראמפ. הבכיר אמר אמש לסוכנות הידיעות אי-פי כי נייטו "שוקל" את ביטול הביקור, המתוכנן להיערך ב-31 בינואר. "זה מה שאני יכול לומר", כך לדבריו. כמה שעות לאחר מכן הודיע שר החוץ של מקסיקו כי הפגישה בין נייטו וטראמפ תיערך כמתוכנן.
נייטו עצמו אמר הלילה כי הוא דוחה את החלטתו של טראמפ וכי ארצו לא תממן את הבנייה. "אני מביע צער ומתנגד להחלטה של ארה"ב לבנות את החומה", אמר נייטו בנאום מוקלט ששודר בכלי התקשורת במדינה. ואולם, נייטו לא התייחס לדיווחים על כך שהוא שוקל לבטל את בואו לוושינגטון.

במסיבת עיתונאים לאחר החתימה אמר אמש טראמפ כי בניית החומה תחל מיד. "אומה ללא גבולות היא לא אומה", אמר והסביר כי החומה תרתיע מהגרים ממרכז אמריקה, וסוחרי סמים. "נעבוד במשותף עם מקסיקו כדי להבטיח ביטחון ואפשרויות כלכליות בשני הצדדים", הבטיח.
טראמפ הוסיף כי מדיניות ההגירה בארה"ב עומדת להשתנות ללא היכר, והוא יביא להפסקת מדיניות "המעצר והשחרור" (עצירת מהגרים חסרי אשרות ושחרורם לפני המשפט). "זה שנים לאנשי משרד לביטחון המולדת לא נותנים לעשות את עבודתם", אמר. כמו כן אישר טראמפ כי הצו עליו חתם כולל העסקת עוד 5,000 עובדים בגבולות ארה"ב.

לדברי יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, פול ראיין, ארה"ב תממן את בניית החומה בגבול מקסיקו. זאת, בניגוד להצהרות של טראמפ ולפיהן מקסיקו תישא בעלויות. לאחר שנשאל בריאיון ששודר הלילה ברשת MSNBC מי יממן את בניית החומה, השיב ראיין: "אנחנו נשלם על זה ונקצה לכך את הכסף מראש". הוא הוסיף כי "יש הרבה דרכים שבהן אפשר לגרום למקסיקו לתרום לכך".

"בניית החומה היא יותר מהבטחת בחירות. זה צעד ראשון הגיוני לאבטח את הגבול הפרוץ ביותר שלנו", אמר אמש דובר הבית הלבן, שון ספייסר. לדבריו, "זה "יעצור את זרימת הסמים הפשע והמהגרים הלא חוקיים לארה"ב".

הכי נצפות

אין תוצאה