לובי הנשק האמריקני הגיש תביעה נגד פלורידה בגין חוק הגבלת האחזקה בנשק

שעות לאחר שמושל המדינה חתם על חוק חדש המטיל שורת הגבלות על אחזקה ורכישה של כלי נשק, לובי הנשק האמריקני הגיש תביעה פדרלית נגד פלורידה

לובי הנשק האמריקני הגיש תביעה  נגד פלורידה בגין חוק הגבלת האחזקה בנשק

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בכתב התביעה נעתב:החוק אינו חוקתי ומפר את זכויותיהם של אזרחים נורמטיביים ובני ה-18-21 שרוצים לרכוש נשק.
איגוד הרובאים הלאומי של ארצות הברית (ה-NRA) מימש את האיום והגיש אתמול (שבת) תביעה פדרלית נגד פלורידה, זאת לאחר שמושל המדינה חתם על חוק שמגביל באופן משמעותי את רכישת כלי נשק בתגובה לטבח בתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס.
החוק החדש מגביל את גיל רכישת הנשק ל-21 ומעלה, קובע תקופת המתנה של שלושה ימים מיום רכישת הנשק ועד לקבלתו לצורך בדיקות רקע ואוסר על מכירת תוסף ההופך כלי נשק חצי-אוטומטים לאוטומטים. החוק, שזכה לתמיכה מנציגי שתי המפלגות, גם מספק מימון למוסדות לבריאות הנפש ולאבטחת בתי הספר, מרחיב את סמכות רשויות החוק להחרים כלי נשק ומאפשר לחלק מאנשי צוות בבתי ספר לשאת נשק.
ה-NRA טוען בתביעה כי ההגבלות פוגעות בזכויותיהם של אזרחים נורמטיביים וצעירים מתחת לגיל 21 שרוצים להחזיק נשק. "הצעת החוק הזו מענישה את בעלי כלי הנשק שומרי החוק על מעשים פליליים של אדם מופרע", טען גורם כריס קוקס, בכיר בארגון האחראי על פעולות חקיקה מטעם הלובי. "אבטחה של בתי הספר שלנו והגנה על זכויותיהם החוקתיות של האמריקנים הם לא הנחלה הבלעדית של צד אחד".

לובי הנשק האמריקני הגיש תביעה  נגד פלורידה בגין חוק הגבלת האחזקה בנשק
התביעה הוגשה במחוז הצפוני של מדינת פלורידה. על פי כתב התביעה, החוק החדש שמגביל את מכירת הנשק לגיל 21 ומעלה מפר את התיקונים ה-12 וה-14 של החוקה האמריקנית
המינימום של גיל החוק החדש מפר את התיקונים השני ה -14 של החוקה האמריקנית. על פי ה-NRA, אזרחים בני 18 ומעלה - שכעת לא יכולים לקנות כלי נשק בפלורידה - הם "בגירים כמעט לכל מטרה ובהחלט יש לממש את זכויות היסוד החוקתיות שלהם".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה