מה סוד 7000 זוגות הנעליים שהונחו על גבעת הקפיטול בוושינגטון ?

תלמידי ארה"ב השביתו בשבוע שעבר את הלימודים במפגן מחאה לציון חודש מאז התקפת הירי בתיכון בפארקלנד בפלורידה, שבה נהרגו 17 בני אדם. במסגרת המחאה, עזבו התלמידים את כיתותיהם בשעה 10:00 בבוקר שעון מקומי למשך 17 דקות - דקה אחת עבור כל הרוג בתקרית

מה סוד 7000 זוגות הנעליים שהונחו על גבעת הקפיטול בוושינגטון ?

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
מארגני המחאה קוראים לחקיקה חדשה להגבלת נשיאת כלי נשק, שתכלול הטלת איסור על רובי סער ומחסניות בעלות קיבולת גבוהה ותחייב ביצוע בדיקות רקע למבקשים לרכוש כלי נשק. במחאה הונחו 7,000 זוגות נעליים על גבעת הקפיטול בוושינגטון, מול בניין הקונגרס, במפגן מחאה אחר נגד חוקי הנשק, שאורגן בידי קבוצת אוואז.

בבית הספר פיורלו לה גווארדיה בעיר ניו יורק החלו התלמידים לעזוב את הכיתות מוקדם מהמתוכנן. רבים מהם יצאו לרחובות מנהטן, לבושים כתום – צבע המזוהה עם התנועה למען פיקוח על כלי נשק. על אחד השלטים שנשאו נכתב "מחשבות ותפילות אינן מספיקות" – רמז לקלישאה נפוצה שבה משתמשים פוליטיקאים אחרי תקריות ירי. בפארקלנד יצאו תלמידים למגרש הכדורגל המקומי, מוקפים בשוטרים.
אופן המחאה משתנה מבית ספר אחד למשנהו. בחלק מבתי הספר התלמידים ארגנו צעדות בחוץ. אחרים התאספו באולמות או עמדו בכיתות. הלימודים הושבתו בכ-3,000 מוסדות לימוד, במה שנחשב למפגן המחאה הגדול ביותר מאז תקרית הירי בתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בפארקלנד. מארגני המחאה עודדו תלמידים לשתף פעולה עם מנהלי בתי הספר והוריהם בתכנון ההפגנות. המפגינים מקווים לשים דגש על הדחיפות של שינוי מדיניות נשיאת כלי נשק בארה"ב.


המחאות אורגנו תחת ההשטאג #Enough, בידי הקבוצה בשם Empower, שהיא אגף הצעירים של תנועת Women's March שקמה לאחר היבחרו של דונלד טראמפ. המארגנים עודדו את כל תלמידי ארה"ב להשתתף, ללבוש בגדים כתומים ולהביע את תמיכתם במחאה ברשתות החברתיות.
אף על פי שהתיקון הראשון של החוקה האמריקאית מעגן את הזכות לחופש הביטוי גם בשטח בתי הספר, תלמידים המשתתפים במחאות מהסוג הזה עלולים להיות נתונים לאמצעי ענישה משמעתיים בעקבות נטישת כיתות. בעוד שבתי ספר רבים פרסמו הודעות תמיכה במחאת התלמידים, בכמה בתי ספר ניסו להרתיע את בני הנוער מלהשתתף. בית ספר בנדוויל במדינת טקסס פרסם מכתב פומבי לתלמידים ובו הזהיר כי כל תלמיד שישתתף במחאה עלול להיות מושהה לשלושה ימים. "מהות החיים היא לעשות בחירות, ולכל בחירה יש השלכות, לפעמים חיוביות ולפעמים שליליות", אמר מנהל בית הספר קורטיס רודס.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה