משפטו של כומר אמריקני מחריף את המשבר בין טורקיה לארה"ב

אנדרו ברונסון התגורר ב-23 השנים האחרונות במדינה, ונעצר לאחר ניסיון ההפיכה ב-2016, שבתכנונה הוא מואשם. בוושינגטון רואים זאת בניסיון סחיטה של ארדואן ודורשים את שחרורו

משפטו של כומר אמריקני מחריף את המשבר בין טורקיה לארה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
משפטו של כומר אמריקני המואשם בתכנון ההפיכה הכושלת בטורקיה לפני שנתיים נפתח היום (שני) והוא מאיים לפגוע ביחסים המתוחים ממילא בין אנקרה לוושינגטון. אנדרו ברונסון מקרוליינה הצפונית חי בטורקיה ב-23 השנים האחרונות, והוא מואשם בסיוע לתנועתו של המטיף הגולה פתהוללה גולן, שאותו מאשימה אנקרה באחריות למרד הכושל נגד הנשיא רג'פ טייפ ארדואן ב-2016.

"מעולם לא עשיתי משהו נגד טורקיה, אני אוהב את טורקיה ומתפלל למענה במשך 25 שנה. אני רוצה שהאמת תצא לאור", אמר הכומר בדיון בבית משפט בעיר אליאגה, שבמערב טורקיה. "אני לא מסכים לטענות בכתב האישום. מעולם לא הייתי מעורב בשום פעילות בלתי-חוקית", אמר ברונסון, שלבש חולצה לבנה מתחת לחליפה שחורה ודיבר בטורקית.

משפטו של כומר אמריקני מחריף את המשבר בין טורקיה לארהבאולם נכחו גם אשתו של ברונסון, הסנאטור האמריקני תום טיליס, מקרוליינה הצפונית וכן השליח האמריקני לחופש דת סם בראונבק.משפטו של ברונסון, שעצור מאז אוקטובר 2016, הוא אחד מכמה סוגיות משפטיות שפגעו ביחסים בין טורקיה לארצות הברית. אלו גם חלוקות על תמיכתה של וושינגטון במיליציה הכורדית בצפון סוריה, שאותה מגדירה אנקרה ארגון טרור. אם יורשע, המטיף האוונגליסטי בן ה-50 עלול להישלח ל-35 שנות מאסר.

וושינגטון קוראת לשחרורו של ברונסון, בזמן שארדואן רמז בשנה שעברה כי גורלו קשור לזה של גולן. המטיף, המתגורר בארצות הברית, דרוש למשפט בטורקיה, שדורשת את הסגרתו מהרשויות האמריקניות. אלו טוענות כי עליה להציג ראיות מבוססות למעורבותו בניסיון ההפיכה. גולן דוחה את מעורבותו במרד, שבו נהרגו כ-250 בני אדם.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה