דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחה

מדריכת טיולים בשם מוניקה בלנקו, שהצילה השבוע שני ישראלים שנחטפו במהלך סיור שערכו בקולומביה. גופתה התגלתה ביום רביעי בלילה בשדות המריחואנה, ולדברי מפקד המשטרה המקומית, היא נרצחה באמצעות נשק חם

דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
הישראלים שרדו, המדריכה נרצחה: ארגנטינאית שהדריכה תיירים ישראלים "בסיור מריחואנה" בדרום מערב קולומביה נחטפה ונרצחה. הרשויות בקולומביה אמרו כי החשודים הם בדלנים מהמחתרת FARC, ששחררו מוקדם יותר את שני הישראלים, עומר יפת וגלאל יעקב. האישה, מוניקה ברניס בלנקו, נחטפה ביחד עם הישראלים, בזמן שערכה להם "טיול קנאביס" באזורי ייצור המריחואנה.

דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחההרשויות אמרו כי השלושה טיילו באזור קאוקה כשנחטפו על ידי חמושים שהציגו עצמם כבדלנים מהחזית השישית של FARC. המורדים שחררו את הישראלים, אבל הותירה בידיהם את בלנקו, כשהם דורשים ממשפחתה כופר בסך 100 אלף דולר. על פי דיווחים בקולומביה ובארגנטינה, גופתה של בלנקו בת ה-47 נמצאה ביום רביעי בעיירה קורינטו, ועל פי החשד היא נרצחה ביריות.
שני הישראלים, בני 22, היו בטיול אחרי שחרור בקולומביה. בפוסט ארוך במיוחד שכתב בפייסבוק יפת אחרי שהשניים שוחררו, ובו תיאר את הדרמה במדינה הדרום-אמריקנית, הוא אמר כי המדריכה שכנעה את החוטפים כי אין לישראלים כסף. לפי יפת, ראש הכנופייה רצה מהם 500 מיליון פסו, השווים ל-175 אלף דולר.

דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחהבתיאור בפייסבוק כתב יפת כי המדריכה הסבירה להם מיהם האנשים שלקחו אותם: "מוניקה חוזרת לרכב ומעדכנת אותנו בלי להסתיר דבר, בגרון חנוק מעט ופנים לבנות כסיד 'אלו הם חברי הגרילה של הג'ונגל, אל פאטרון אומר שאנחנו לא יכולים לחזור לקאלי היום ואם אנחנו רוצים לצאת מהג'ונגל הזה עלינו לשלם לו 500 מיליון פסו קולומביאני'. לא האמנתי למה שאני שומע. אני מוחזק על ידי לוחמי גרילה קולומביאנים חמושים בתוך ג'ונגל ללא קליטה שעה וחצי מקאלי, ועל הראש שלי מונח פתק עם מחיר של 50 אלף דולר. זה לא יכול להיות".
יפת כתב כי המדריכה הסבירה לראש הכנופייה "שאנחנו תיירים ושאין לנו את הכסף הזה. היא מציעה לשלם לו 500,000 פסו קולומביאני על כולנו. זה מה שיש לה. אל פאטרון מסרב ואומר 'כסף או שאתם לא יוצאים מפה, את יכולה לדבר עם המשפחה שלך שיביאו כסף'. הוא אף לא הסכים שמוניקה תיסע להביא את הכסף, מבחינתו שהמשפחה תביא".

דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחה"מוניקה עשתה הכול כדי להבטיח שאנחנו בסדר וכדי להגן עלינו בתהליך. לצערי אני לא יודע מה קרה לה", אמר יפת בריאיון לאחר השחרור. "זה לא מצב שבו אתה יכול לשאול משהו, אחרי שהיית חטוף במשך שבע שעות. כשעזבנו את מוניקה היא אמרה לנו בחיוך - 'אני מכירה אנשים שיודעים להוציא אותי מזה, הכול בסדר'". שני הישראלים שוחררו ללא פגע: "הם לא לקחו מאיתנו כלום".

בלנקו עבדה ב"טור קנאביס", חברה שמציע טיולים לאזורים חקלאיים באזור קאוקה, שלפי הרשויות הקולומביאניות פועלים בו מורדי FARC וחברים ברשתות להברחת סמים. מ-2015 מתירה קולומביה עיבוד קנאביס לצרכים רפואיים, אבל שדות המריחואנה באזור קאוקה משמשים באופן מסורתי למימון המיליציות.
על פי הסכם השלום ב-2010, כל 7,000 לוחמי המחתרת FARC היו אמורים להתפרק מנשקם והמחתרת הפכה לתנועה פוליטית. אבל בממשלה הקולומביאנית אמרו כי כ-1,200 לוחמים דחו את הסכם השלום ועדיין מעורבים בהברחת סמים ובכרייה בלתי חוקית.

דיווח: מדריכת הטיולים שהצילה את הישראלים בקולומביה נרצחהיפת, שסיפר את שעבר עליו בעמוד הפייסבוק שלו, אמר כי הוא לא מעשן סמים. הוא סיפר לאחר שחרורו כי המשיך לטייל בדרום אמריקה ובכוונתו לחזור לישראל בעוד חודשיים: "אולי אעזוב את קולומביה מעט מוקדם יותר מהמתוכנן. יש מקומות מסוכנים אחרים שבהם אטייל. אני בטוח אהיה יותר זהיר. זה יכול לקרות בכל מקום".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה