טראמפ על פוטין: היתה לנו פגישה טובה אך גם קשוחה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החריף את הטון מול נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בראיון שהעניק לרשת CBS. חבר בצוות האבטחה של נשיא ארה"ב חושף כי במהלך נסיעה לפיליפינים סוכל ניסיון חיסול ממשי של טראמפ. בריאיון לסרט דוקומנטרי מגולל הסוכן ששימש כשומר ראש את פרטי האירוע החמור

טראמפ על פוטין: היתה לנו פגישה טובה אך גם קשוחה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

שומר ראש של דונלד טראמפ טוען כי סוכל ניסיון התנקשות בנשיא ארצות הברית במהלך ביקורו בפיליפינים בשנה שעברה. הסוכן החשאי התראיין לסרט דוקומנטרי שהופק על ידי ה"נשיונל ג'אוגרפיק" וטען כי נתפס אדם שהושפע מדאע"ש ותכנן לפגוע בטראמפ קילומטר מהמלון שבו הוא שהה.

על פי עדותו של הסוכן החשאי, יום לפני הפסגה במנילה שבה הנשיא היה אמור לנאום הועלתה רמת הכוננות במדינה מחשש כי תא רדום של דאע"ש ינסה להתנקש בחיו של טרמאפ.

בסרט ששודר הלילה (שני) סיפר הסוכן כי מספר ימים לפני הנסיעה פרסם ארגון הטרור סרטון שבו הוא עודד פעילים "לארוב ולתקוף" את הנשיא האמריקני במהלך ביקורו בבירת הפיליפינים.

החשוד נתפס לאחר שצוות הביטחון של טראמפ זיהה ציוץ חשוד בטוויטר, מה שהוביל אותם למצוא אותו כקילומטר מהמלון שבו הנשיא היה אמור לשהות במהלך הביקור. "עם נחיתת המטוס הנשיאותי צוות משותף של הכוחות המיוחדים ומשטרת מנילה לכד את החשוד", סיפר בסרט.בתוך כך, במהלך ריאיון ששודר הלילה בארה"ב כחלק מהתוכנית "60 דקות" טען טראמפ כי נשיא רוסיה פוטין מעורב בניסיונות חיסול, כלל הנראה בהקשר של הרעלת המרגל לשעבר סקריפל. "ברור שהם לא צריכים לעשות את זה", טען הנשיא שאמר כי הניסיונות הללו לא קרו על אדמת ארה"ב.

טראמפ על פוטין: היתה לנו פגישה טובה אך גם קשוחהטראמפ התייחס בריאיון גם לפסגת הלסינקי בה נפגש עם המנהיג הרוסי: "אני חושב שאני קשוח איתו אישית. היו לי עם פוטין שתי פגישות בארבע עיניים. אלו היו פגישות קשות אבל טובות".

בריאיון נגע טראמפ גם בפרשת התערבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. "הם התערבו, אבל אני חושב שלסין הייתה מעורבות וגם כי מדינות אחרות לקחו בזה חלק", אמר הנשיא והוסיף: "בכנות אני חושב שסין היא הבעיה היותר גדולה פה".

טראמפ נשאל על המחמאות שאותן הוא נוהג להרעיף על מנהיג צפון קוריאה קים ג'ון און מאז פגישת השניים בסינגפור בחודש יוני. בין השאר אמר הנשיא האמריקני שקים כתב לו "מכתבים יפהפיים" וכי השניים "התאהבו".

"אני מסתדר איתו ממש טוב, יש בינינו אנרגיות טובות, כימיה טובה", סיפר הנשיא. "כמובן שאני יודע על הפרות זכויות האדם של מדינתו, אני יודע על דברים כאלה, אני לא תינוק. אבל מאז השיחות כבר אין איומים מצידו על ארה"ב".

טראמפ שהיה איש עסקים עד לבחירתו לנשיאות סיפר בריאיון על המעבר מהעולם העסקי לפוליטי. "כרישי הנדל"ן ממנהטן הם תינוקות יחסית לכרישי הפוליטיקה", אמר הנשיא. "עולם הפוליטיקה הוא מקום מאוד מטעה ומרושע - מלא שקרים".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה