כך השמיד הוריקן 'מייקל' 12 מטוסי קרב

יממה לאחר שהוריקן 'מייקל' חצה בסערה את חופיה המזרחיים של ארה"ב, בחיל האוויר האמריקאי מדווחים כי הסופה גרמה לנזק בלתי הפיך ל-12 מטוסי קרב מסוג F-22 - החמקנים הטובים בעולם. אומדן הנזק: כ-3 מיליארד דולר

'טוטאל לוס': כך השמיד הוריקן 'מייקל' 12 מטוסי קרב

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
יממה לאחר שהוריקן 'מייקל' חצה בסערה את חופיה המזרחיים של ארה"ב, כשהוא מותיר אחריו נפגעים בנפש, הרס וחורבן, חיל האוויר האמריקאי מדווח כי הסופה פגעה קשות בבסיס Tyndall, שבמדינת פלורידה, וגרם לנזק בלתי הפיך – 'טוטאל לוס' – ל-12 מטוסי קרב מסוג F-22 Raptor – החמקן המתקדם בעולם.

המטוסים, שהושארו בתוך האנגר ענק, למרות דיווחים על עוצמת הסופה הצפויה להכות באיזור, שימשו לאימון טייסי ה-F-22 והיו חלק מצי של 95 מטוסי קרב חדישים.

'טוטאל לוס': כך השמיד הוריקן 'מייקל' 12 מטוסי קרבבהודעת חיל האוויר האמריקאי נמסר כי הסיבה בגינה המטוסים הושארו בהאנגר שנהרס כליל, היא העובדה שהמטוסים לא היו כשירים לטיסה כשהסופה החלה.

בארה"ב מעריכים את הנזק שנגרם לחיל האוויר בכ- 3 מיליארד דולר, שכן מדובר במטוסי הקרב היקרים ביותר בתולדות התעופה.

עד כה סופקו לחיל האוויר על ידי לוקהיד מרטין כ-187 מטוסי קרב מסוג F-22. הוריקן 'מייקל' הותיר לו 175 מטוסים בלבד. F-22 – מטוס קרב מהדור החמישי המשתמש בטכנולוגית החמקנות בעיקר למטרות ביון – אינו נמצאים בשימוש חיל האוויר הישראלי.בתוך כך, הסופה לא פסחה גם על מטוסי הקרב האחרים בבסיס – מסוג F-15.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה