קוריאה הצפונית פרסמה לאזרחיה סרטון תעמולה: תקיפת המפציץ האמריקאי

בסרטון ערוך מטעם משטרו של קים ג'ונג און, נראית לכאורה פגיעת טיל במפציץ מסוג B-1B וכן בנושאת מטוסים של צבא ארצות הברית. הסרטון הופץ שעות לאחר שאותם כלים שימשו את ארה"ב במפגן כוח ממזרח לפיונגיאנג. טראמפ: "איש הטילים הקטן לא יישאר בסביבה זמן רב"

קוריאה הצפונית פרסמה לאזרחיה סרטון תעמולה:  תקיפת המפציץ האמריקאי

המתיחות בין ארה"ב לצפון קוריאה שוברת שיאים והפעם - פייק ניוז נוסח קוריאה: בסרטון תעמולה שפרסמה היום (יום א') צפון קוריאה ברשת הוצגו המפציצים האמריקאים שטסו שעות לפני סמוך לחופי המדינה - תחת מתקפה. בתמונות ובסרטון הווידאו שהתפרסמו באתר צפון קוריאני נראה טיל ששוגר מפיונגיאנג פוגע במפציץ B-1B לאנסר של חיל האוויר האמריקאי.
בתמונה שנראית מלוטשת היטב, מציג אתר התעמולה הצפון קוריאני השייך למנהיג קים ג'ון און, את רגע הפגיעה בנושאת המטוסים האמריקאית קארל וינסון על ידי טיל בליסטי. הצילום המזויף שוחרר שעות ספורות לאחר שמפציצים של חיל האוויר האמריקאי טסו במרחב האווירי הבינלאומי ממזרח לצפון קוריאה כשהם מלווים במטוסי קרב. מדובר בהפגנת כוח של הצבא האמריקאי שבו הציגו האמריקאים את מגוון האפשרויות הצבאיות מול הצפון קוריאנים.

התצלום הקוריאני הופץ כחלק מסרטון תעמולה שגם הציג את נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שנשא דברים בחגיגת יום השנה ה-70 לחיל האוויר האמריקאי בבסיס אנדרוז כ"כמשוגע". במקביל לנאומו של הנשיא נראית ההפצצה הקוריאנית את נושאת המטוסים ומיד לאחריה את שני המטוסים מסוג F-35 גם כן מופצצים ונופלים. לסרטון התעמולה צורף הכיתוב המאיים: "אם B-18 ו-F35 של קרל וינסון יובילו את ההתקפה של ארה"ב על צפון קוריאה הם יגיעו אל הקבר בסדר הזה". לאחר טיסת המפציצים האמריקאים אתמול הבהירה דוברת הפנטגון דנה וייט כי "זהו האזור הצפוני ביותר של האזור המפורז. כל מטוס אמריקאי כבר טס לחופי קוריאה הצפונית במאה ה-21, והדגישו את הרצינות בה אנו נוקטים מול ההתנהגות הפזיזה של צפון קוריאה".

קוריאה הצפונית פרסמה לאזרחיה סרטון תעמולה:  תקיפת המפציץ האמריקאיבמהלך הימים האחרונים החריף המתח בין המדינות כשגורם אמריקני בכיר הגיב לאיומיו של החוץ הצפון קוריאני לערוך פיצוץ בפצצת מימן באוקיינוס האטלנטי, ואמר כי מדובר במהלך "משנה כללי משחק". בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס אמר הבכיר כי האיום מפיונגיאנג נלקח ברצינות, אך ספק אם המדינה המבודדת אכן יכולה לבצע דבר שכזה.

במקביל חילופי הדברים הקשים בין מנהיגי המדינות נמשכים כאשר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און כינה את נשיא ארה"ב טראמפ "חולה נפש", שישלם על איומיו, וטען כי טראמפ "הכריז מלחמה". תגובתו של קים מגיעה לאחר שהנשיא האמריקאי דונלד טראמפ הבטיח השבוע להרוס את צפון קוריאה. בציוץ שהעלה טראמפ התייחס לדברים ואמר כי "שמעתי מה אמר שר החוץ הצפון קוריאני באו"ם. אם הוא מהדהד את מחשבותיו של 'איש הטילים הקטן' - הם לא יהיו פה עוד הרבה זמן".