קירגיזסטן: החיפושים אחר הילה ליבנה נמשכים

משרד החוץ הודיע כי מסוק צבאי הצטרף למשלחת הישראלית שהמריאה למדינה כדי לסייע במאמצי איתור הישראלית שנעדרת מאז יום שבת. הקונסוליה הישראלית ביקשה סיוע

קירגיזסטן: החיפושים אחר הילה ליבנה נמשכים

נמשכים החיפושים אחר הילה ליבנה: כבר שלושה ימים שמתנהלים חיפושים נמרצים אחר המטיילת הישראלית בת ה-22 שהקשר עמה אבד ביום שבת האחרון במהלך טיול בקירגיזסטן. היום (שלישי), הגיע מסוק לאזור כדי לסייע למשלחת הישראלית בחיפושים.
ממשרד החוץ נמסר כי מאז שהתקבלה ההודעה על היעדרותה של ליבנה באזור הכפר ארטיק שבצפון המדינה מתקיים מעקב צמוד וניטור מתמיד של מאמצי החילוץ. הקונסוליה הישראלית בקזחסטן מקיימת קשרים עם אנשי מקצוע המתמחים באיתור וחילוץ בתנאי שטח קשים וגם רבים בקרב האוכלוסייה המקומית משתתפים במאמצי החיפוש.יחד עם היעלמותה של הילה ליבנה, נפצע מטייל ישראלי נוסף שהיה עמה, והוא פונה לבית החולים וקיבל שם טיפול רפואי. עם שחרורו הוא חזר לשטח כדי לסייע בניסיונות האיתור של ליבנה. במקביל, פנה קונסול ישראל בקזחסטן אריאל ברוורמן לגורמים דיפלומטיים זרים, בהם נספח הצבא הגרמני, בבקשה לסיוע באמצעות מסוק צבאי במימון של חברת הביטוח.בתוך כך, חברים ובני משפחה של הילה פתחו במסע לגיוס תרומות למימון החיפושים היקרים. מי שרוצה לתרום יכול לעשות זאת באמצעות העברה בנקאית לחשבון שמספרו 420211, סניף 500, בנק הפועלים 12, על שם "תרומה לאיתור הילה".