צפו:ההבדל בין קבלת הפנים של אובמה לבין זו של טראמפ בסין

פרשנים עשו השוואה בין קבלת הפנים המפוארת (כבוד המלכים) של נשיא סין לנשיא האמריקאי דונלנד טראמפ,לבין קבלת הפנים המשפילה והמבזה שזכה לה הנשיא האמריקאי לשעבר ברק אובמה בשנת 2016

צפו:ההבדל בין קבלת הפנים של אובמה לבין זו של טראמפ בסין

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ורעייתו מלניה נחתו (יום רביעי) בסין, התחנה השלישית – והחשובה מכולן – בנסיעתו של טראמפ לאסיה. קבלת הפנים לזוג בשדה התעופה בבייג'ינג הייתה חמה במיוחד ומפוארת מהרגיל ביחס למקובל בסין.
שטיח אדום נפרש לכבוד הזוג טראמפ, ובכירים בממשל הסיני קיבלו את פניהם. ילדים העניקו פרחים לזוג ונופפו בדגלי ארה"ב וסין, ומצעד צבאי בליווי תזמורת נערך לרגל הגעת נשיא ארה"ב והגברת הראשונה. "וואו", אמר נשיא ארה"ב בקבלת הפנים.
משדה התעופה המשיך הזוג הנשיאותי למתחם העיר האסורה בלב בייג'ינג – שבדרך כלל עמוס בתיירים, אך נסגר לטובת הביקור של דונלד ומלניה. בעיר האסורה קיבלו את פני הזוג נשיא סין שי ג'ינפינג ורעייתו פנג לי יואן וכיבדו אותם בתה.
לפני כשנה,הנשיא האמריקאי לשעבר ברק אובמה זכה לקבלת פנים הגרועה והמשפילה ביותר.הוא לא הצליח להשתמש בדלת הרשמית לצאת את המטוס,בגין שהסינים לא סיפקו את הסולם המיועד לדלת הקדמית,לכן,אובמה נאלץ להשתמש בסולם החירום המצוי בדלת האחורית של המטוס.
בשעתה,אובמה התייחס לקבלת הפנים "המבזה" ואמר כי לא מדובר בהתנהגות הראשונה של הסינים.הוא הבהיר כי אנו לא נוטושים את ערכינו מאחרינו כאשר עושים ביקורים.