לא היה אמור להיות שם: סיפורו של מאמן קבוצת הנערים בתאילנד

בין אינספור הדיווחים על סיפורם המטורף של קבוצת הנערים שנתקעה במערה בצפון תאילנד, יש אדם אחד שנשאר מעט מאחור, רחוק ממרכז הדיווחים. אקפול צ'אנטוונג, בן ה-25 ועוזר המאמן של קבוצת הנערים כלל לא היה אמור להיות שם באותו יום, ויחד עם האירוע הזה ממנו יצא לבסוף בנס, מתברר שהוא סוחב סיפור חיים יוצא דופן

לא היה אמור להיות שם: סיפורו של מאמן קבוצת הנערים בתאילנד

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
אקפול צ'אנטוונג בן ה-25 הוא שם שרובכם כנראה לא מכיר, אבל הוא חלק מאחד הסיפורים הכי דרמטיים של החודש האחרון. צ'אנטוונג הוא למעשה המאמן של קבוצת הנערים אשר נלכדה בתוך המערה בתאילנד - אירוע שהצליח להסעיר את העולם כולו שעקב בלי הפסקה אחרי התקדמות חילוצם של הנערים מתוך המערה החשוכה.

אחרי שרוב התקשורת העולמית התמקדה בעיקר הנערים, באופציות ההישרדות שלהם, וכמה זמן אפשר לחיות בלי חמצן ואוכל - מי שלא הפך למוקד תקשורתי הוא דווקא צ'אנטוונג, מאמן הקבוצה, ומי שעכשיו מתברר כלל לא היה אמור להיות שם ביום בו הם נתקעו בהר. מתברר שצ'אנטוונג לא היה אמור ללוות את הקבוצה לטיול, ומי שהיה אמור להיות שם במקומו הוא המאמן הראשי של קבוצת הכדורגל הצעירה נופארט קאנטוונג (Nopparat Khanthavon), אשר פנה לעוזר המאמן שלו בבוקר ה-23 ביוני וביקש ממנו לצאת עם הילדים לטיול."כשתצאו להסתובב במקום שים לב לרכב על אופניים מאחורי הקבוצה ולעקוב אחרי הנערים כל הזמן", כתב מאמן הקבוצה לעוזרו הצעיר בהודעת פייסבוק שעות לפני שנכנסו למערה בה נתקעו. אגב, בזמן שצ'אנטוונג סופג לא מעט ביקורות על בחירתו להיכנס למערה - רוב תושבי תאילנד (כך לפחות על פי התקשורת המקומית) מסרבים להטיל את האחריות על עוזר המאמן ובעיקר מודים לו על העובדה שהילדים בחיים.

לא היה אמור להיות שם: סיפורו של מאמן קבוצת הנערים בתאילנד"אקפול הוא סוג של כוח אלוהי שנשלח להגן על הילדים בזמן שהם עוברים את החוויה הקשה הזאת", נכתב בחלק מכלי התקשורת בתאילנד, ולדברי קציני ההצלה שפועלים במקום "דווקא המאמן נמצא במצב לא אופטימלי ויחסית לנערים הוא במצב חלש הרבה יותר, זאת בעיקר אחרי שבימים הראשונים להיעדרם הוא העדיף שהם יאכלו ויישתו את מעט המזון שנותר להם".

עוד באותו נושא:
החילוץ מהמערה בתאילנד עלול להימשך חודשים

עוד דווח כי צ'אנטוונג לימד את הילדים כיצד לבצע מדיטציה ואיך לשמור נכון על האנרגיות שלהם עד לרגע בו יחולצו. "אם אקפול לא היה שם עם הילדים, מה היה קורה לבן שלי?", שאלה אחת האמהות של הילדים הלכודים דרך כלי התקשורת במדינה. "ברגע שהוא ייצא משם כולנו נצטרך לעזור לו לרפא את ליבו - צ'אנטוונג היקר, אני בחיים לא אאשים אותך בכלום", הוסיפה האם שהתראיינה לפני כמה ימים, עוד לפני חילוץ כל הנערים והמאמן.

לא היה אמור להיות שם: סיפורו של מאמן קבוצת הנערים בתאילנדחבריו הקרובים של צ'אנטוונג סיפרו לכלי התקשורת בארצם את ההיסטוריה המרגשת של עוזר המאמן הצעיר שאיבד את הוריו ואחותו כאשר היה בן 10, ואחרי שאיבד את כל עולמו הוא החליט להפוך לנזיר, אבל נאלץ לעזוב לבסוף את חיי הדת כדי לטפל בסבתו החולה שמתגוררת בצפון תאילנד. בזמן ששהה לצדה הוא חילק את זמנו בין קריירת האימון לבין עזרה באחד המקדשים במקום.

בסוף השבוע שעבר התפרסמו המכתבים שכתבו הילדים מתוך המערה ועוררו התרגשות עצומה בקרב בני משפחותיהם. בין אותם מכתבים היה גם מכתבו של אקפול ששורבט על פיסת ניר מחברת צהובה ועליה כתב: "אני מבטיח לתת לילדים את הטיפול הטוב ביותר, ורוצה להודות לכולם על התמיכה ולשלוח את התנצלותי לבני משפחותיהם". כעת, אחרי שכולם חולצו בשלום, אקפול צפוי לפגוש את בני משפחתם של הנערים שיודו לו על פעולתו ההירואית.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה