טבעת זהב ושרשרת שהוסתרו בתחתית ספל נמצאו באושוויץ, 70 שנה אחרי שחרור המחנה

צוות המוזיאון באתר ההנצחה בו שכן מחנה ההשמדה גילה את התכשיטים בתוך ספל עם תחתית כפולה. בדיקות העלו שהם יוצרו בפולין בין 1921 ל-1931

טבעת זהב ושרשרת שהוסתרו בתחתית ספל נמצאו באושוויץ, 70 שנה אחרי שחרור המחנה

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
טבעת זהב ושרשרת, שהוסתרו בתוך ספל שהחרימו הנאצים ממשפחה שגורשה למחנה ההשמדה אושוויץ, נמצאו לאחרונה במוזיאון באתר ההנצחה בו שכן מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו בפולין. אתמול (שלישי) הן הוצגו לציבור על ידי המוזיאון.

טבעת זהב ושרשרת שהוסתרו בתחתית ספל נמצאו באושוויץ, 70 שנה אחרי שחרור המחנהבמהלך עבודות תחזוקה שוטפות מצא צוות המוזיאון ספל בעל תחתית כפולה, בתוכו הוסתרו התכשיטים. חנה קוביק, ממחלקת האוספים של המוזיאון, אמרה כי "הטבעת הוחבאה היטב, אך בשל הזמן שחלף, החומר נרקב והתחתית השנייה הופרדה מהספל". בדיקות שערך המוזיאון, שכללו צילומי רנטגן, העלו כי שני התכשיטים האלה יוצרו בפולין בין 1921 ל-1931. עם זאת, לא ידוע למי הם היו שייכים ומה עלה בגורל בעליהם. התגלית הנדירה מצטרפת לממצאים אחרים שמתגלים מדי כמה שנים במחנה, חרף העובדה שחלפו 70 שנה מאז שוחרר אושוויץ. הפריטים הם חלק מהרכוש שהנאצים התירו ליהודים לקחת עמם בעת שגורשו מבתיהם למחנה. "העובדה שפריטים בעלי ערך הוסתרו חוזרת שוב ושוב בעדויות של ניצולים והיתה גם הסיבה להקמת 'קומנדו קנדה' - שחיפש אחר הפריטים האלה בחפצים שנשדדו מהיהודים. הסתרתם מעידה שהקורבנות היו מודעים לכך שהגירוש כולל גם ביזה, אך גם על כך שלמשפחות היהודיות היה ניצוץ של תקווה שהפריטים האלה יסייעו לקיומן", אמר מנהל המוזיאון, פיוטר צ'יוינסקי.

טבעת זהב ושרשרת שהוסתרו בתחתית ספל נמצאו באושוויץ, 70 שנה אחרי שחרור המחנהלמרבה הצער, ברבים מהמקרים פריטים כמו הטבעת והשרשרת נותרים ללא כתובת, משום שלא נותרו עקבות שיובילו לבעליהן. הכוס בה נמצאו שייכת לאוסף בן 12 אלף פריטי מטבח מאמייל ששמורים באוסף המוזיאון.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה