נורבגיה המדינה המאושרת בעולם, ישראל בצמרת

הדוח שמתבסס על מחקרים שנערכים ב-156 מדינות ומתפרסם לכבוד יום האושר הבינ"ל שנערך היום מציב את המדינות הסקנדינביות נורבגיה, דנמרק ואיסלנד בצמרת הטבלה. באיזה מקום ישראל נמצאת?

נורבגיה המדינה המאושרת בעולם, ישראל בצמרת

לכבוד יום האושר הבינלאומי המתקיים היום (שני), פורסם דוח האושר העולמי לשנת 2017 הבודק את רמת שביעות הרצון של תושבי המדינות השונות מחייהם.

הדוח, המתפרסם מדי שנה מאז שנת 2012 בעידוד האו"ם, מיועד לשמש ככלי על מנת לאפשר למדינות ליצור מדיניות ציבורית חיובית שתגביר את מדד האושר של תושביהן. הדוח בוחן את החיים ב-156 מדינות ומתבסס על דירוגים של אנשים בציונים של 1-10 על גורמים שונים בחייהם: המידה של תמיכה סוציאלית שהם מקבלים בעת צרה, תפיסתם את רמת השחיתות בכלכלה ובפוליטיקה, חופש בקבלת החלטות ונדיבות האזרחים במתן תרומות.הדוח מראה כי רמת האושר העולמי עלתה בשנים האחרונות, כאשר ניקרגואה ולטביה הן המדינות שביצעו את הקפיצה הגבוהה ביותר. העשירייה הראשונה של הטבלה זהה השנה לשנה שעברה, אולם המיקום בתוך העשירייה התחלף כשנורבגיה זינקה מהמקום השלישי בשנת 2016 ותפסה את מקומה של דנמרק בצמרת טבלת האושר עם ציון של 7.53. דנמרק ירדה למקום השני ואחריה בחמישייה הראשונה איסלנד, שוויץ ופינלנד.ואיפה ישראל נמצאת? במקום טוב בצמרת. הישראלים מסתבר מאושרים מחייהם ומדורגים במקום ה-11 בעולם (ציון 7.21), מקום מעל קוסטה ריקה ושלושה מקומות מעל ארה"ב, שירדה מיקום אחד משנה שעברה ורמת האושר בה ירדה ב-5 אחוזים בעשור האחרון.

נורבגיה המדינה המאושרת בעולם, ישראל בצמרת

20 הראשונות:

1. נורבגיה
2. דנמרק
3. איסלנד
4. שוויץ
5. פינלנד
6. הולנד
7. קנדה
8. ניו זילנד
9. אוסטרליה
10. שבדיה
11. ישראל
12. קוסטה ריקה
13. אוסטריה
14. ארה"ב
15. אירלנד
16. גרמניה
17. בלגיה
18. לוקסמבורג
19. בריטניה
20. צ'ילה