רוסיה: "מנהיג ג'בהת אל-נוסרה נפצע אנושות בתקיפה"

סוכנות ידיעות רוסית ציטטה גנרל בכיר ממשרד ההגנה שטען כי אבו מוחמד אל-ג'ולאני, מנהיג הארגון שהיה משויך בעבר לאל-קאעידה, נפצע אנושות בתקיפה אווירית בסוריה מרסיסים וידו נקטעה. יחד עמו נפצעו עוד 12 מפקדים בארגון

רוסיה:

גנרל בכיר במשרד ההגנה הרוסי טוען כי מנהיג ארגון המורדים ג'בהת א-נוסרה בסוריה, אבו מוחמד אל-ג'ולאני, נפצע אנושות בתקיפה אווירית שביצעה רוסיה. כך דיווחה הבוקר (ד') סוכנות הידיעות הרוסית RIA.לפי דבריו של הגנרל איגור קונשקוב שצוטט בסוכנות הרוסית, אל-ג'ולאני נפצע מרסיסים וידו נקטעה. יחד עמו נפצעו עוד 12 מפקדים בארגון. הגנרל ציין כי שירותי המודיעין הרוסיים גילו על קיומה של פגישה, מועדה והיכן היא תתקיים ובה ישתתפו בכירי ארגון הטרור, בהם גם אל-ג'ולאני. לדבריו, מטוסי סוחוי 34 ו-35 ביצעו את התקיפה בסוריה.יש לציין כי בעבר כבר היו דיווחים על מותו של אל-ג'ולאני, אך הם לא אוששו. ג'בהת א-נוסרה היה השלוחה הסורית של ארגון הטרור העולמי אל-קאעידה, אך ביולי אשתקד התנתק ממנו. מאז הוא נקרא ג'בהת פתח א-שאם.

ג'בהת א-נוסרה הוקם זמן קצר לאחר פרוץ ההתקוממות העממית נגד נשיא סוריה בשאר אסד ב-2011. בתחילה נתמך הארגון על ידי דאעש, ששלט אז בשטחים נרחבים בסוריה ובעיראק, אך התנתק ממנו ב-2013. בדומה לארגוני מורדים אחרים בסוריה, גם הוא פעל כדי להפיל את המשטר, אולם נשא אופי ג'יהאדיסטי.מאז הפך דאעש לאחד האויבים המרים של ג'בהת א-נוסרה בלא מעט חזיתות בסוריה, ובמקביל לקח לו את הבכורה מבחינת התהודה העולמית - א-נוסרה התרכז בסוריה ואילו דאעש התפשט לכל עבר ונודע בפעולותיו האכזריות ומכונת התעמולה המשומנת שלו. מבחינה אידיאולוגית, א-נוסרה רצה להקים כאמור שלטון בהתאם לחוקי השריעה, אך בניגוד לדאעש ניסה לגלות סובלנות למיעוטים השונים.