בריטניה: סוכל ניסיון לחסל את ראש הממשלה מיי

ראש סוכנות הביון הבריטית חשף בפני חברי הקבינט כי פעיל דאעש תכנן לפוצץ במטען מאולתר את שערי דאונינג 10, להיכנס למבנה - ולרצוח את מיי. עוד נחשף: 9 פיגועים סוכלו בשנה האחרונה

בריטניה: סוכל ניסיון לחסל את ראש הממשלה מיי

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כלי תקשורת בבריטניה דיווחו הבוקר (ד') כי סוכנות הביון הבריטית M-I5 סיכלה ניסיון של דאעש לחסל את ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. ב"סקיי ניוז" דווח כי שני גברים תכננו "פיגוע התאבדות איסלאמיסטי קיצוני" נגד דאונינג 10, בנייני משרדי הממשלה ומשרדה של מיי בלונדון. המשטרה מאמינה כי הפעילים תיכננו לפוצץ מטען מאולתר בשערי המבנה, "ובחסות הכאוס שייגרם" להיכנס פנימה ולרצוח את ראש הממשלה.

פרטי הרצח המתוכנן נחשפו בפני חברי הקבינט הבריטי אמש בתדרוך שערך אנדרו פארקר, ראש ה-M-I5. פארקר חשף עוד כי שירותי הביון הבריטיים סיכלו תשעה פיגועי טרור מתוכננים ב-12 החודשים האחרונים.עוד דווח כי משטרת סקוטלנד יארד, סוכנות הביון M-15 ומשטרת ווסט מידלנדס חקרו את התכנון "במשך כמה שבועות". שני הגברים, נאימור זכריה רחמן, תושב צפון לונדון בן 20, ומוחמד אביכ אימראן, תושב בירמינגהאם בן 21, נעצרו בסוף החודש שעבר והואשמו בעבירות טרור. השניים יופיעו היום בפני בית משפט.

הכי נצפות

אין תוצאה