"רוסיה תתייחס לעיצומים נוספים של ארה"ב כאל מלחמה"

ראש ממשלת רוסיה מדבדב: "יהיה צורך להגיב על מלחמה כזאת בצורה פוליטית, כלכלית או באמצעים אחרים, חברינו האמריקניים צריכים להבין זאת"


אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדבדב, נשאל בביקור בחצי האי קמצ'טקה אילו סנקציות כלכליות יכולה להטיל ארצות הברית על המדינה וכיצד הן יכולות להשפיע על הכלכלה. "אם יוטלו עיצומים נוספים, נתייחס אליהם כמלחמה כלכלית", כך נכתב בסוכנות הידיעות הרוסית TASS.
"אם ארצות הברית תהדק את העיצומים הכלכליים, תטיל איסור על בנקים או על מטבע מסוים, רוסיה תחשיב את המצב כמלחמה כלכלית. יהיה צורך להגיב על מלחמה זו מבחינה כלכלית, פוליטית, או במידת הצורך באמצעים אחרים. חברינו האמריקניים צריכים להבין זאת", אמר ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב.
לאחרונה הודיע מדבב כי למרות הסיבות הפוליטיות המוצהרות העומדות מאחורי העיצומים, אמצעים אלו נועדו בעיקר כדי "להגביל את הכוח הכלכלי של רוסיה. במאה השנים האחרונות המדינה שלנו הייתה במצב של לחץ מתמיד של עיצומים. זה נעשה על מנת לחסל את רוסיה מרשימת היריבים החזקים בזירה הבין לאומית", אמר מדבב.


ביום רביעי הטילה ארצות הברית עיצומים על רוסיה, בעקבות התקדמות חקירת הרעלתם בנשק כימי של אזרחי בריטניה וההאשמות המופנות על ידי לונדון למוסקבה על שימוש בנשק זה על אדמתה. בוושינגטון סבורים כי מוסקבה היא זו שעומדת מאחורי הרעלת המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפל ובתו יוליה שנחשפו לגז עצבים צבאי מסוג נוביצ'וק, שפותח ברוסיה, בעיר סולסבורי באנגליה.שגרירות רוסיה בארצות הברית התייחסה אתמול (חמישי) לעיצומים שהטילה המדינה על רוסיה אתמול וכינתה אותן "דרקוניות" ו"לא נחוצות". "הטענות של הממשל האמריקני נגד ארצנו אינן מבוססות על עובדות או ראיות מסוג כלשהו".
"אנו ממשיכים בחקירה פתוחה ושקופה של התקרית. ההאשמות נגדנו הן מופרכות", נכתב בהודעה שפרסמה השגרירות הרוסית בוושינגטון, שעות ספורות לאחר הכרזת העיצומים על ידי הממשל.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה