קורבין התארח בחתונת ראש אש"ף בארה"ב

אחרי הטקס למתכנני הטבח באולימפיאדת מינכן: עוד אירוע אנטישמי למנהיג הלייבור.חגג ב־2010 בחתונת חוסאם זומלוט, כיום ראש אש"ף בארה"ב ואז נציג הרשות בבריטניה, שאמר כי "ישראל מפברקת את השואה"

קורבין התארח בחתונת ראש אש

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כמעט ולא עובר יום ללא חשיפת אירוע אנטישמי נוסף מעברו של מנהיג הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין. אחרי שבסוף השבוע הוכח כי השתתף בטקס זיכרון למתכנני רצח הספורטאים באולימפיאדת מינכן, אתמול חשף ה"מייל און סאנדיי" הבריטי כי ב־2010 השתתף קורבין בחתונתו של הדיפלומט הפלשתיני הבכיר חוסאם זומלוט, כיום ראש משלחת אש"ף בוושינגטון ובאותה תקופה נציג הרשות הפלשתינית בבריטניה, שמרבה לבטא דעות אנטישמיות, עד כדי הכחשת השואה.
למרות שהדברים הקשים של זומלוט על השואה ועל ישראל נאמרו רק אחרי אותה חתונה, קורבין טרם התנער ממנו, גם אתמול. על פי הדיווח ב"מייל", ההיכרות בין קורבין לזומלוט החלה לפני כעשור, אז היה קורבין רק חבר פרלמנט במפלגת הלייבור וזומלוט היה נציג הרשות הפלשתינית בממלכה. בתמונה, שפורסמה אתמול בעיתון הבריטי, ניתן לראות בבירור שקורבין לא היה רק אחד האורחים בחתונה, אלא אף הרים כוסית לכבוד זומלוט ונאם כשהוא לצידו.
כאמור, זומלוט מרבה להתבטא באופן אנטישמי ונגד ישראל. ב־2014 אמר ל־BBC כי "הישראלים מפברקים הרבה דיווחי חדשות על עריפת הראשים של עיתונאים על ידי דאעש בעיראק, כפי שהם מברקים את כל הסיפור הזה של השואה, כאילו היא התרחשה באירופה". אם לא די בכך, בציטוטים אחרים שיוחסו לו טען זומלוט כי ישראל הוקמה על "גולגולות של אומה" והאשים אותה ב"קמפיין לטיהור אתני". בנוסף, הוא הצטלם בהפגנה אנטי־ישראלית ליד צלב קרס.
ב־2010, השנה שבה התקיימה החתונה, השתתף קורבין בכנס ארצי של ארגון "הקמפיין לסולידריות עם פלשתין". הוא כינה את זומלוט באירוע "חבר קרוב" והודה לו על פועלו למען הפלשתינים. גם אם בזמן החתונה ייתכן שלא היה מודע לעמדותיו של זומלוט, ברור שכבר אז היו השניים מקורבים.
קורבין התארח בחתונת ראש אשדובר מטעם מפלגת הלייבור התחמק מהסוגייה אתמול ואמר לעיתון הבריטי כי "ג'רמי תומך מזה זמן רב בזכויות הפלשתינים. הוא תומך בפתרון שתי המדינות ובהסדר שלום באמצעות מו"מ שיביא ביטחון ושלום לשני הצדדים. חוסאם זומלוט הוא בכיר פלשתיני ולמעשה השגריר הפלשתיני לארה"ב, ומילא את אותו התפקיד בבריטניה".
לדבריו, ""זומלוט הבהיר כי הוא אינו מכחיש שואה, ואמר זאת אף באותו משדר ב־BBC. ג'רמי נכח בחתונתו בלונדון בשנת 2010 יחד עם עוד שורת דיפלומטים, מבריטניה ומחוצה לה".
בתוך כך, החשיפות האחרונות בעניינו של קורבין, ובהן ההשוואה בין ישראל לנאצים וכינוי אנשי חמאס "חברים", הובילו לקרב של ממש במפלגת הלייבור - בין היתר לאור סירובו של קורבין לאמץ את ההגדרה המקובלת של אנטישמיות של מטעם "הברית הבינלאומית לזיכרון השואה", הכוללת גם סעיפים המתייחסים לביקורת אנטישמית על ישראל.
לאחרונה נקטו שלושה עיתונים מרכזיים של הקהילה היהודית במדינה צעד יוצא דופן, ובשער משותף שפרסמו הזהירו כי עליית קורבין לתפקיד כמו ראש הממשלה היא "סכנה קיומית" עבור המשך החיים היהודיים במדינה.
החשש שהתנהלות קורבין בסוגיה תפגע במפלגה הוביל גם שחקן מרכזי בשמאל הבריטי לפעול נגדו - ה"טלגרף" הבריטי פרסם אתמול כי ועדי העובדים שתורמים הכי הרבה למפלגה לוחצים על חברי הלייבור לאמץ את ההגדרה החדשה של האנטישמיות. המפלגה צפויה להחליט בסוגיה בספטמבר.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה