ארדואן בוועידת פסגה על ירושלים: "ישראל מדינת טרור"

ארדואן:טראמפ נתן פרס לטרור של ישראל. נשיא טורקיה ממשיך במתקפתו נגד ההכרה בעיר כבירת ישראל, ובפתח ועידה אסלאמית באיסטנבול אמר כי "ירושלים היא הקו האדום שלנו". בפסגה משתתפים יותר מ-50 מנהיגים ושרים מהעולם הערבי והמוסלמי. אבו מאזן: כל העולם עומד לצדנו;ארה"ב לא תשחק תפקיד בתהליך המדיני

ארדואן בוועידת פסגה על ירושלים:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה

יותר מ-50 מנהיגים ושרים ממדינות ערביות ומוסלמיות התכנסו היום (רביעי) בוועדת פסגה באיסטנבול כדי לדון בהכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל, ועבדאללה מלך ירדן הזהיר כי "יהוד ירושלים" עלול להוביל לאלימות ולקיצוניות באזור. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמר כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס לירושלים כאל "עיר אמריקנית" ונשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן אמר כי ירושלים קיבלה פרס "על פעולות הטרור שלה".

ארדואן בוועידת פסגה על ירושלים: עבדאללה דחה כל ניסיון לשנות את מעמד המקומות הקודשים בירושלים, והוסיף כי לא יושג שלום ללא פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "כל מעשי האלימות הם תוצאה של הכישלון במציאת פתרון לסוגיה הפלסטינית", אמר בכינוס החירום. עמאן אחראית למקומות הקדושים בירושלים, ולכן היא רגישה לכל שינוי במעמדה.ארדואן שב וכינה את ישראל "מדינת טרור כובשת". "ארצות הברית העניקה פרס לישראל על פעולות הטרור שלה", אמר ארדואן, שמוביל קו תקיף נגד המהלך. "ירושלים היא הקו האדום שלנו על כל העולם להכיר בה כבירת פלסטין". ארדואן גם קרא להאיץ את תהליך שילובם של הפלסטינים בקהילה הבינלאומית.

ארדואן בוועידת פסגה על ירושלים: לדברי נשיא טורקיה, "על ארצות הברית לחזור בה מהחלטתה הלא חוקית והפרובוקטיבית. לארצות הברית אולי יש נשק גרעיני, אבל זה לא אומר שהם חזקים. אתה חזק, כשאתה צודק".אבו מאזן אמר כי "כל העולם" עומד לצד הפלסטינים בסוגיה. "ירושלים תמיד תהיה בירת פלסטין, זאת חצייה של כל הקווים האדומים", אמר יו"ר הרשות. בעקבות ההכרה האמריקנית, החליטה הרשות לבטל את הפגישה המתוכננת להמשך החודש בין אבו מאזן לסגן נשיא ארצות הברית מייק פנס.

"טראמפ רוצה לתת את ירושלים כמתנה לישראל, כאילו שהוא תורם את אחת ממדינות ארצות הברית, כאילו שהוא האדם היחיד עם הסמכות להחליט", אמר אבו מאזן, שמנסה לגייס את מנהיגי האזור לטובת המאבק בהחלטה של טראמפ. "זהו הפשע החמור ביותר והפרה בוטה של החוק הבינלאומי".

ארדואן בוועידת פסגה על ירושלים: למרות הביקורת הבינלאומית, מלבד ההתלהבות הרבה בישראל, ממשל טראמפ הדגיש כי הוא נותר מחויב לתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, וכי ההכרה בירושלים "משקפת את המציאות". עוד הדגישו בוושינגטון כי ההחלטה לא תשפיע על מעמדה הסופי של ירושלים בכל הסדר עתידי.

הכי נצפות

אין תוצאה