רוסיה: נעביר בקרוב מערכת נ"מ לסוריה

מערכת הגנה אווירית תועבר לצבא אסד בעתיד הקרוב.עוד נמסר כי טילי שיוט אמריקנים שנתפסו בתקיפה על סוריה יועברו לבחינה, על מנת לשפר את אלו הרוסים.במקביל התייצב הקרמלין לצד איראן: "תומכים בהסכם הגרעין הנוכחי"

רוסיה: נעביר בקרוב מערכת נ

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
משרד ההגנה הרוסי הודיע באופן רשמי היום (רביעי) כי יעביר בעתיד הקרוב מערכת הגנה אווירית חדשה לסוריה, על רקע התגברות האיומים מצד איראן והתגובה הישראלית החריפה. בהצהרה שפרסם המשרד נמסר כי המערכת תימסר בקרוב". לא ברור האם מדובר במערכת ה-S-300.
ההחלטה של המשרד מגיעה חרף לחץ כבד מצד ישראל למנוע את המהלך. אתמול (שלישי) פנו גורמים ישראלים לקרמלין וביקשו שמוסקבה לא תספק את מערכת ההגנה האווירית המתקדמת למשטר אסד. כך טען דיפלומט רוסי בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס. שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, ציין אתמול כי רוסיה עדיין לא החליטה סופית בנושא.
עוד נמסר ממשרד ההגנה כי ברוסיה מתכוונים לערוך בדיקה של טילי שיוט מסוג טומוהוק אמריקנים, שנתפסו בעת התקיפה בסוריה לפני כחודש. בהודעה מסרו כי הם מתכוונים לבחון את הטילים על מנת לשפר את הטילים הרוסיים.
במקביל להצהרות משרד ההגנה, פרסם הקרמלין הצהרה שבה התייצב לצד איראן בכל הקשור להסכם הגרעין. על רקע המתקפה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נגד ההסכם ואיומיו כלפי איראן, מסרו ברוסיה כי הם תומכים בהסכם הקיים. בשיחה עם כתבים אמר דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב כי "אנו יודעים שההסכם הנוכחי נחתם לאחר עבודה אינטנסיבית של מספר מדיניות. השאלה האם אפשר לחזור על העבודה הזו". הוא הבהיר: "אנחנו תומכים בהסכם הגרעין כפי שהוא היום ושאין חלופות לו".
מוקדם יותר היום נחשף ב-CNN כי המודיעין האמריקני עוקב אחרי מספר טיסות מטען שעשו את דרכן מאיראן לסוריה ובחזרה. החשש הוא כי טיסות אלו נושאות מערכות נשק שעלולות להגביר בעתיד את האיום על ישראל.
בתקיפה של כוחות הברית בסוריה הופצץ באזור דמשק מכון המחקר ״בארזה״. לטענת הסורים, מדובר במכון מחקר מדעי והופצצו מעבדות וכיתות לימוד. (לטענת המערב מדובר במתקן ליצור נשק כימי).
באזור חומס הופצץ מכון המחקר ״סרס״ (סוריה ריסרצ׳ סנטר). גם כאן טוענים הסורים כי מדובר במכון מחקר מדעי אזרחי ולא מתקן צבאי, ושהושמדו מעבדות מחקר כיתות לימוד ועוד. לפי דיווחי הסורים, 3 אזרחים נפצעו בתקיפת המכון. בנוסף לכך, הופצץ מתחם לוגיסטי לאחסנה ושינוע של נשק כימי, הממוקם כ- 25 ק"מ מערבית לחומס.
בשיחת טלפון בין הנשיא בשאר אסד לעמיתו האיראני רוחאני, בעקבות התקיפה בסוריה אמר הנשיא רוחני לאסד כי: "טהרן תומכת לחלוטין בעמדתה של סוריה. המתקפות של ארה״ב ובעלות בריתה על סוריה יביאו להרס וחורבן במזה״ת. התוקפנות של המערב לא תיוותר ללא תגובה הולמת".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה