איראן עונה לפוטין: "נישאר בסוריה כל עוד הממשלה שלה רוצה בכך"

בטהרן התייחסו להצהרה של הנשיא הרוסי, לפיה על הכוחות הזרים לעזוב את המדינה שסועת הקרבות. בכיר איראני :"נישאר שם כל עוד יש איום של טרור"

איראן עונה לפוטין:

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
באיראן לא ממצמצים מול הדב הרוסי? דובר משרד החוץ האיראני הגיב היום (ראשון) להצהרה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אתמול, לפיה על כל הכוחות הזרים לעזוב את סוריה, כולל איראן וחיזבאללה. "נישאר בסוריה כל עוד יש איום של טרור וכל עוד הממשלה הסורית רוצה אותנו שם", אמר הבכיר האיראני בהצהרה הבוקר. "האומות שצריכות לעזוב את סוריה, הן אלו שנכנסו אליה ללא אישור של הממשלה הסורית", הוסיף.
שלשום קראה רוסיה לכל הכוחות הזרים לסגת מסוריה, בהם אלו של איראן, חיזבאללה, טורקיה וארצות הברית. אלכסנדר לברטינייב, שליחו הנשיאותי של ולדימיר פוטין, אישר כי זוהי עמדתו של האחרון.
ראוי לציין כי הדברים נאמרו לאחר פגישה שקיים נשיא סוריה בשאר אסד עם מקבילו הרוסי באתר הנופש סוצ'י. לבנטייב הדגיש כי הצהרתו של פוטין בנושא זה מהווה "מסר פוליטי", אך הוסיף כי "אין לראות בו התחלה של תהליך נסיגה של כוחות זרים מהמדינה".
הבכיר הרוסי הוסיף: "זה עניין מורכב מאוד משום שהצעדים האלה חייבים להיות מיושמים ביחד ובמקביל, תוך תהליך ייצוב האזור, משום שהעימותים הצבאיים נמצאים בשלב הסופי שלהם".

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה