איראן מבצעת "נסיגה" מסוריה

על פי גורמים בקרב המורדים בדרום המדינה, הכוחות האיראניים וחיזבאללה עוזבים מעוזים בדרעא ובקוניטרה, ולאחר מכן אנשיהם חוזרים במדי הצבא הסורי

איראן מבצעת

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
בניסיון להימנע מהמשך התקפות צה"ל נגד מטרות איראניות בסוריה, משטר אסד בסוריה החל לחלק את מדי צבאו גם לכוחות איראן וחיזבאללה. זאת על מנת להסוות אותן. בצורה זו הוא מקווה, תימנע ישראל מלתקוף אותם.
בחודש האחרון ישראל הבהירה כי לעולם לא תרשה התבססות כוחות איראניים קרוב לגבולה עם סוריה ברמת הגולן. בשבועות האחרונים דווח בכלי התקשורת הזרים על עשרות פעמים בהן הותקפו מטרות איראניות ויעדי חיזבאללה, ביניהן מחסני נשק, מרכזי מודיעין ומוצבים שלמים.
לפי הדיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", שהתבסס על מקורות באופוזיציה הסורית, הכוחות האיראנים ביצעו נסיגה מדומה מעמדותיהם בדרום סוריה, ולאחר מכן שבו לאותן פוזיציות בקוניטרה ובדרעא, כשהן לבושים במדים סורים. כך לפי מפקדים בכירים באופוזיציה הסורית.
אחד ממפקדי האופוזיציה הבכירים סיפר כי הכוחות שביצעו את הנסיגה המדומה, שבו כשהם מצוידים באמצעי לחימה שונים. אחמד עזאם, מפקד אחר באחד מובלעות המורדים בקוניטרה, העיד כי הכוחות האיראנים עזבו כשהם לבושים במדי חיזבאללה וחזרו ברכבים ובמדים של המשטר הסורי.
תעודות זהות סוריות למורדים
בכיר ישראלי שהתראיין ל"וול סטריט ג'ורנל", לא התייחס באופן ישיר לנסיגה המדומה של איראן, אך עם זאת אמר לכתב העיתון: "אתה יכול להיות בטוח שאנחנו מודעים לכל מה שמתרחש בחצר האחורית שלנו בסוריה".
המפקד בכוחות המורדים, אחמד עזאם, ציין גם כי רבים מהלוחמים הזרים – ביניהם כאלה המגיעים מלבנון, מאיראן, מעיראקים ואף מאפגניסטן – זכו לתעודות זהות של המדינה הסורית. זאת ככל הנראה כחלק מהכרת תודה של המשטר הסורי, אך גם כחלק מחילופי האוכלוסיות הנערכים במדינה, כשמשפחות שיעיות מתיישבות בבתים של מוסלמים סונים שנמלטו למחוז אידליב. המחוז בו מתקבצים כוחות המורדים והפליטים הסונים, וזוכה לחסות הצבא הטורקי.
נוהל ההסוואה כביכול, משקף את מידת ההישענות של המשטר הסורי על איראן במלחמת האזרחים המדממת. לאחר יותר משבע שנים של סכסוך מתמשך, כוחות משטר אסד סובלים מתשישות, פצועים ואבדות רבות.
במשטר הסורי סירבו להגיב לדיווח. התקשורת הסורית הממלכתית שמרה על שתיקה בכל הנוגע למתרחש בדרום-מערב, ואילו כלי תקשורת פרו-משטרתיים דיווחו כי כוחות זרים נסוגו לפני תחילת המתקפה הממשלתית.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה