המלחמה בתימן: מטוס ריגול איראני הופל

דיווח: סעודיה ובני בריתה הצליחו להפיל כלי טיס של החות'ים שיוצר באיראן. המזל"ט הופצץ במבצע לכיבוש נמל התעופה חודידה במערב המדינה

המלחמה בתימן: מטוס ריגול איראני הופל

אולי יעניין אותך גם

אין תוצאה
אין תוצאה
כוחות תימנים בליווי סעודיה הפילו אמש מזל"ט ריגול מתוצרת איראנית, השייך למליציות החות'יות במערב המדינה, בעיר הנמל חודידה. כך לפי דיווח בעיתון הסעודי "א-שרק אל אווסט". כוחות הברית הסעודית עם מדינות המפרץ השתלטו זה כבר על שטחים נרחבים ברצועת החוף המערבית של תימן.
לפי קצין בכיר בצבא התימני, המטוס נשא אמצעי לחימה וביון. כוחות הצבא התימנים השתלטו לאחרונה על מספר כיסי התנגדות בסביבת הנמל הבינלאומי חודידה. כל זאת כשכלי תקשורת במדינה מדווחים על אבידות רבות למליציות החות'יות במהלך השבוע האחרון במערכה על העיר.
בתוך כך, אינספור אזרחים נמלטו מאזור הקרבות בעיר. יחיא תאנאני, אב שנמלט עם משפחתו סיפר: "נאלצנו בעל כורחנו לברוח לפני שלושה ימים. מעלינו בוצעו תקיפות אוויריות ומסוקים סיירו מסביב. לא ידענו לאן ללכת. הלכנו במשך 3 קילומטר עד שהגענו לכפר דייגים. עכשיו אנו כאן בבית ספר מקומי, בלי חשמל, בלי מים, בלי שירותים, שום דבר".
תאנאני שהה בשכונה בקרבת נמל התעופה בעיר, בעוד מסוקים ומטוסים תוקפים את מעוזי המורדים החות'ים במדינה. זאת כאשר רבים מלוחמי החות'ים מתיישבים בתי מגורים ובתי ספר, לפי תושבים מקומיים.המבצע לכיבוש מחדש של עיר נמל התעופה חודידה החל ביום שלישי שעבר. סעודיה בברית עם כוחות מקומיים מנסה להשתלט על נמל התעופה המרכזי במדינה בקרב הארוך ביותר מאז תחילת המלחמה בתימן, שהביאה לאסון הומניטרי רב ממדים.
המלחמה בתימן החלה ב-2015, לאחר שסעודיה ובנות בריתה פלשו למדינה. זאת בעקבות המליציות החות'יות הנתמכות על ידי איראן, שביצעו הפיכה שלטונית קודם לכן. החות'ים הם אחת מהכתות השיעיות הפזורות במזרח התיכון ולכן זוכות לתמיכת איראן. הפלישה הסעודית לוותה בהפצצות כבדות ופגיעה באוכלוסיה אזרחית. עד כה נהרגו יותר מ-10,000 אנשים במהלך הקרבות, ורבים מספור נעקרו מבתיהם. במלחמה מעורבים לא רק איראן וסעודיה, אלא אף תאי טרור של אל-קאעידה ודאעש השוהים במרכז המדינה.

הכי נצפות

אין תוצאה

פופולרי בקהילה

אין תוצאה